Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi volt a frigyládában?

Mi volt a frigyládában?

Figyelt kérdés

Szóba került ez a dolog. Nekem vannak elképzeléseim de érdekelnek egyéb alternatívák. Szerintem a láda létezett.


Azért ide írtam mert vallást ki akarom zárni a dologból.


Úgy tartották hogy aki felnyitja a ládát az meghal.

Sőt volt egy idő mikor a közelébe se szabadott menni a ládának mert betegek lettek tőle az emberek.

Állítólag lehullott a körmük kihullott a foguk és a hajuk mielőtt meghaltak. Én ilyeneket hallottam erről a dologról. Ne linkeljetek ha nem muszály inkább írjátok le saját gondolataitok erről a témáról.



2011. nov. 13. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A frigyláda olyan mint a grál..Mendemonda,de soha senki nem látta.Valaki lefestette,leírta,de soha senki nem találta meg..Így a frigyládának is ezer története van.

Az egyik az hogy aki a frigyláda tulajdonosa lesz az halhatatlan lesz..vagy a másik történet amit a híres Indiana Jones filmben is alkalmaztak,hogy a frigyláda birtokosa a világ első hatalma lehet,mert a frigyláda isteni eredetű..

De ezek csak mendemondák..Sosem léteztek..

2011. nov. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nos Én erről érdekes és nagyon jó műsort néztem miszerint a láda tartalma megegyezik az atomenergiával,hiszen a sugárzó fény,a betegségek mind arra utalnak hogy nem csak mi használunk atom molekulákat erre arra...

Kiváncsi vagyok a Te elképzelésedre is ,mert engem érdekelnek az ilyen hülyeségek :)

2011. nov. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
A frigyládában a két kőtábla volt a tízparancsolattal.
2011. nov. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.

# 3/3 Időpont ma 22:28

vallást kizárva! :)

2011. nov. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a #3. Nem vagyok vallásos, vagyis nem hiszem, hogy a frigyláda _biztosan_ létezett. Viszont csak annyit tudunk róla, amennyi le van írva az Ószövetségben. Ha létezett, akkor kénytelenek vagyunk ezt a forrást alapul venni, mert nincs más. Egyébként szerintem Mózes létezett, létezhettek kőtáblába vésett parancsok (pl Hamurappi is csinált olyat), és létezhetett a láda, amiben ezeket tartották. Az emberek mindig szerettek a szent dolgoknak nagy feneket keríteni, lásd pl szent királyunk jobb kezét, amit évente körbehurcolásznak.


Szerintem az összes ilyen mendemonda utólag rakódott rá, tehát a ládába nem azért nem volt szabad belenézni mert urán volt benne, hanem mert akkor lesújt rád az Isten haragja. Az emberek az ilyesmit akkoriban komolyan elhitték, ezeket a dolgokat hívták tabunak. Később már fel kellett tupírozni, hogy átvigye az ingerküsöböt, pusztán az hogy tabu, már nem elegendő. A XIX-XX-XXI. század már az ilyen tabumentes idő, szerintem kb ekkoriban találták ki az összes ilyen hajkihullós meg egyéb sztorit.


A láda szerintem tehát, ha létezett, akkor valószínűleg tényleg a zsidó nép szakrális ereklyéit, esetleg a kőbe vésett törvényeket tartalmazta.

Azért jelentett hatalmat a birtokklása, amiért bármilyen szakrális dolog hatalmat jelentett az elmúlt időkben (pl zászló), mert az emberek még hajlamosak voltak _tényleg_ elhinni, hogy az istenük benne lakozik, és _tényleg_ meghalni érte. De ez nem varázserő meg titkos halálsugár, hanem pszichológia. Ha fanatizálni tudod a harcosaidat hogy velünk van a frigyláda, akkor iszonyat ütőképes leszel midnenféle valós mágia nélkül.


Ugyanezért nem valószínű, hogy bármi tényleegsen mérgező lett volna benne. Egyszerűen régen a szent dolgokat tisztelték. Ha meg valaki mégis belenézett, és volt olyan hülye hogy eldicsekedett vele, akkor az aktuális pap/rabbi megmérgezte az illetőt, akinek ettől kihullot a haja és meghalt. A nép nyilván a ládába nézést és a halált kötötte össze, nem gondolt arra, hogy a pap nyírta ki.

2011. nov. 14. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Szerintem. A láda simán lehetett akár csak fertőzött is, vagy a hely, ahol volt, és akkor még nem tudták, hogy mi az, ezért úgy definiálták, mint átkot. A ládában soha nem fogjuk szerintem megtudni, hogy mi volt, ezért nem is gondolkodok rajta. Sokkal inkább érdekelnek a realisztikusabb dolgok, melyek felfedésére még van esély.

Egyébként a muszáj az pontos "j". :D

2011. nov. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szerintem a frigyládában urán érc volt. Állítólag az eredeti tíz parancsolat maradványa volt benne. Lehet a kőben uránérc volt és mikor összetört ez a szabadba jutott az belőle. Ez az egyik elméletem.


Azt is hallottam ami kicsit meredek de sose tudni mi történhetett régen?! ,hogy egy idegen civilizációból érkezett nukleáris technológia volt-e a ládában. Legalábbis minden fennmaradt írás arra utal hogy a sugárfertőzéshez hasonló tünetekkel halt meg aki belenézett. Továbbá arról is szól a történet ,hogy a láda aranyozva volt.. Szerintem ha így volt akkor az inkább titán volt mint arany de a színe olyan annak is. Arról is szólt a történet hogy a teteje néha világított. Digitális kijelző ugrott be nekem erről, Szóval lehetett szerintem egy nukleáris tároló idegen civilizációból. Hogy ezt találták e a sivatagban vagy adták nekik az kérdéses. Elvégre mi is küldtünk 2 úrszondát a (voyager 1-2 őt a világűrbe ki tudja 1000 év múlva merre járnak és hová csapónak be. (Talán egy lakott bolygóra)

Nincs kizárva szerintem ,hogy ilyesmi történt akkor és azt hitték az emberek hogy isteni ajándék... :)

Én abból indulok ki hogy az ember nagyon hülye is tud lenni.

2011. nov. 14. 19:08
 8/11 anonim ***** válasza:

Volt időszak, amikor egy (szentnek tartott) (mérges)kígyót őriztek a frigyládában.

Ez jelképezte Jahve hatalmát.

2012. márc. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az ősi időkben a Kígyó volt a "Minden".


Jeruzsálem középponti negyede OPHEL volt.


Oph : Kígyó ophita

El: Él isten


Oph-Él : Kígyó-Isten


A modern ember nagyon naív; semmit sem sejt ezekről a rítusokról (kultuszokról).


Mindenütt, mindíg (?) Kígyó volt a rítus elrejtett titka.

(Kígyó, Sárkány stb.)


A templomok alatt víz volt (vagy tó vagy folyó folyt át rajtuk).

2012. márc. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Idegenekkel is kapcsolatba kerülhettek a Mózesi kultusz beavatottai (ha nem maguk az idegenek).


Sok nézete van ezeknek az ősi dolgoknak.


A Bibliában sem egy 3-4-ezer éves történetről van szó, ahogy pl. a vele párhuzamos iratban, a Popol Vuh-bam sem.

2012. márc. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!