Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan tudom hogy a periódusos...

Honnan tudom hogy a periódusos rendszerben az adott elem, atom vagy molekula?

Figyelt kérdés

Próbálom megérteni a kémiát, az ilyen olyan rácsokat meg kötéseket próbálom magamba verni, de rájöttem hogy ez egy alapvető probléma hogy ezt nemtudom:D

Ugyhogy légyszi úgy próbáljátok leírni, hogy ugyan egy értelmes de a kémiához segg hülye emberkének kellene azt megértenie, köszii:))


2011. nov. 14. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Periódusos rendszerben csak és kizárólag atomok, vagyis elemek vannak :)


Molekulának azt hívjuk, amikor két atom egymáshoz kapcsolódik. Ilyen nincs a periódusos rendszerben.

2011. nov. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
sztem a kérdező úgy értette, hogy elemi állatpotban nem?
2011. nov. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A periódusos rendszerben elemek vannak. Vagy ahogy te írod: atomok.

A molekula meg nem feltétlen kettő atomból áll (ezt csak az elsőnek jegyzem meg...)

2011. nov. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt egyszerűen meg kell tanulni hogy melyik elem molekuláris szerkezetű. Azt nem lehet csak úgy látni nincs jellegzetesség törvényszerűség.
2011. nov. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jó, igaz, pontatlan voltam, molekula több atomból is létrejöhet :)
2011. nov. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tévedés az, hogy a periódusos rendszerben ábrázolt elemek csak atomos állapotban fordulnak elő! Az is tévedés, hogy egy molekula csak két atomból állhat.


[link]


A linken látható periódusos rendszerben zöld színnel vannak ábrázolva a gázok. Ezek közül a VIII. oszlopban találhatóak a nemesgázok, ezek egyatomos molekulát alkotnak (megvan az oktettjük [a héliumnak meg telített az 1s alhéja]) és molekularácsban kristályosodnak.

A többi gáz kétatomos molekulát alkot, (H2, N2, O2, F2, Cl2) és ezek is természetesen molekularácsban kristályosodnak.

Nem tévedsz sokat, ha a VII. oszlop többi halogén elemét is ide sorolod.


A periódusos rendszerben a bór-asztácium vonaltól [5, 85 rendszám] balra lévő elemek fémek (a hidrogén persze kivétel) és fémes rácsban kristályosodnak. A bór-asztácium vonal mentén illetve mellett levő néhány elemről pedig egyedileg illik megtanulni a rácstípust, pl. a szén atomrácsos (a grafit és a gyémánt is)...

Ezeket az általános trendeket tudnám segítségül elmondani a kérdezőnek...

2011. nov. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!