Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémia kérdések? Sos

Kémia kérdések? Sos

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Oké itt egy kérdés:

Mennyi az oxigén atom oxidációs szám a kálium-szuperoxidban?

2011. nov. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A periódusos rendszer hanyadik eleme volna az az atom, ami akkora tömeggel rendelkezne, mint a Nap?


(igen, egyszer tényleg megkapta egyik diák nálunk ezt a kérdést :D)

2011. nov. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ajj a fenébe, bocs. Telefonon írtam, és úgy látszik, valamiért nem ment át rendesen . szóval. tételekről lenne szó. Nem nehezek, csak...

1) kenyérdarabkák rágcsálásából levonható következtetések:

az egyik kenyérdarabot 1 percig rágom, a másikat 2-3 percig, mi a különbség? Az, hogy egy perc alatt az amiláz még nem bontja szét a keményítőt cukrokra, ezért érzem csak a sós ízt? Ha tovább rágom, akkor viszont már édes ízt is érzek?


2)Aktív szén hatása megfestett vízre salétromsav oldattal.

Ezt vágom, adszorbció történik, és a festékes víz elszíntelenedik. De miért kell előtte megsavanyítani salétromsavval?


3)Szóda/ trisó kalcium-klorid oldat reakciójának vizsgáltata.

Jó így a reakció? CaCl2 + Na2CO3 -> 2 NaCl + CaCO3

és akkor látszik, hogy mészkő képződik?


4)konyhasó és sziksó azonosítása indikátorral.

Mindkettőre HCl-oldatot kell cseppenteni. A NaCl nem lép vele reakcióba, ezért savas, a másikkal viszont közömbösítési reakciót játszik le?


5) Desztillált víz és csapvíz azonosítása AgNO3 oldattal.

na, ezt egyáltalán nem tudoM:) Mármint hogy mi a különsbég, és miért.


Köszönöm a segítséget:)

2011. nov. 20. 18:12
 4/6 A kérdező kommentje:
légyszilégysziii. holnap vizsga. legalább az ezüst nitrátosat.
2011. nov. 20. 20:10
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

1) lényegében igen, de szerintem 1 perc is sok, én inkább azt mondanám, egyre édesebb lesz :)

2) én sem igazán értem, miért kell salétromsav... bár attól függ, mivel van megfestve az oldat...

3) húzd alá a CaCO3-at, azzal szokták jelezni a csapadékot (vízben rosszul oldódó vegyületeket), esetleg egy lefelé mutató nyilat is tehetsz mellé, jelezve, hogy leválik, de az aláhúzás már egyértelmű szokott lenni

4) Nem kell HCl-t cseppenteni. A NaCl kémhatása alapból semleges, a Na2CO3 pedig lúgos. Ha sósavat cseppentesz rá, akkor a Na2CO3 amúgy is buborékolni fog, és semmi szerepe az indikátornak.

5) A csapvízben megzavarosodik a víz, mert a cs.vízben lévő kloridionokkal az ezüstion fehér (esetleg nagyon halványsárga) AgCl csapadékot alkot

2011. nov. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

annyir imádlak:) köszönöm:) de buta vagyok, ezt az utsót tudnom kellett volna:) ott a zöld kéz:)

am remélem nem a rágcsálós kísérletet fogom húzni. nincs kedvem 5 percig rágódni a bizottság előtt....

2011. nov. 20. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!