Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hány hegy van az egész Földön?

Hány hegy van az egész Földön?

Figyelt kérdés
Hány 500 m-nél magasabb kiemelkedés van az egész bolygónkon?
2011. nov. 20. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem az sem világos mi az a hegy. Képzeljünk el egy kiemelkedést, ami egyik helyen 600 m, másik 850, és közötte van 510 m -es rész. Az 3 hegy? Vagy mivel egy nagy hegy része, ezért az 1 hegy, és a magassága 850 méter?
2011. nov. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pöszméte válasza:
És azt is tudni kell hozzá, hogy honnantól számoljuk a magasságot. Adriai, vagy Balti magasság, vagy esetleg a hegy tényleges magassága a környezetéhez képest.
2011. nov. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hárommillió-négyszáznyolcvankétezer-ötszáztizennégy.

Ha nem hiszed, számolj utána.

2011. nov. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ehhez először pontosan definiálni kéne, miket is számolunk össze. Mi a "hegy"? És hogyan döntjük el valamiről, hogy az egy hegy, vagy két hegy, esetleg egy másik hegy részének tekinthető?

Úgy általánosságban kiemelkedéseket számolni szerintem reménytelen. Én hegycsúcsokat számolnék össze, azoknál van remény az értelmes definícióra. Például x méter sugarú környezetében ő legyen a legmagasabb pont, és még valami kritérium a magasságkülönbségről, vagy a magasság deriváltjáról.

2011. nov. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!