Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Tiszától kb.900-1000 méterre...

A Tiszától kb.900-1000 méterre ásott kútból forralás után fogyasztható a víz?

Figyelt kérdés

Konkrétan ennek a bejelölt helynek a közepére gondoltam, mert ott van egy holtág is:

[link]

Tudom, nem lakik ott senki, hogy ásson egy 10 méteres gödröt, szóval ezért kérdeztem általánosságban.


2011. nov. 21. 21:14
 1/3 bromkrezol ***** válasza:
Ha ilyen helyre ás valaki egy kutat, az egyik gondja az lesz, hogy a benne lévő víz, az talajvíz lesz. A másik az, hogy a Tisza árhullámai elöntik, és a benne lévő hordalék a kútba juthat. Nincs értelme ilyen helyről vizet venni, majdnem olyan, mintha a Tiszából innál. Egyébként abból is lehet. Szerintem ha az ember megszűri pl. 0,45um-es membránon és forralja, esetleg kicsit megklórozza, nagyobb baja nem lesz tőle.
2011. nov. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A forralás nem pusztít el minden kórokozót.


Személy szerint nem innék belőle. Terhes nőknek és gyerekeknek semmiképpen nem engedném, de ha komolyan gondolkozol ilyenen, akkor szerintem meg kell kérdezned egy szakembert.

2011. nov. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnálatos módon ezzel még nem védted ki a különféle mérgező szerves és szervetlen vegyületeket. Emberi fogyasztásra szánt kút fúrása előtt nem árt a vízüggyel tisztázni a helyet, a vízminőséget pedig az ANTSZ-szel. Az esetleges szűrési feltételekre is kapsz így választ.
2011. nov. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!