Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az emberek agyhullámai mennyir...

Az emberek agyhullámai mennyire egyeznek, hasonlóak?

Figyelt kérdés
Úgyértem ha két ember lát pl.: egy elefántot mennyire hasonló kémiai, fizikai reakciók játszódnak le az agyukban?
2011. nov. 23. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom elég hasonlóak, de nem teljesen.

Példa: van egy ház és fel akarsz menni a 10. emeletre. Bemész az ajtón, odamész a lifthez, megnyomod a gombot, beszállsz, 10-es gomb megnyom, fent kiszállsz. Ez (szinte) minden házra igaz, mégis mindegyik ház kicsit más, kisebb-nagyobb eltérések lehetnek, mégis ugyanazon a folyamaton vezed végig, és (kb.) ugyanoda jutsz.

De én laikus vagyok, ez csak az én véleményem. :)

2011. nov. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elsőnek igaza van. és a hasonlat is jó amit írt. Ez viszont csak "alapesetre" igaz. A skizofréniában szenvedő emberek agya teljesen máshogy is működhet. Itt nem az extrém skizofrénekre kell gondolni feltétlenül. Lehet már találkoztál olyan skizofrén emberrel, akiről külsöre nem lehet megmondani, hogy "másképp működik az agya. Ez csak az agy működésének vizsgálatából derül ki (nem orvosi vizsgálat, hanem kérdések és helyzetgyakorlatok ezek).
2011. nov. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. nov. 24. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!