Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez miért volt? Kérdésed túl...

Ez miért volt? Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú

Figyelt kérdés

jódot akartam volna venni a gyógyszertárba, de közölte velem a nagymama korú eladó, hogy nem tudnak mire adni, mert kiégeti, szétmarja az üveget. 20g kb 590 be került volna, de nm adta oda. a jódot az iskolákban is üvegben tartják, gondolom a gyógyszertárba sem gyémántfiolákban.

indokolt volt, hogy nem adta ki?


2011. nov. 24. 16:23
 1/9 A kérdező kommentje:

*mire=mibe

*nm=nem

2011. nov. 24. 16:29
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy valamit félreértettél?


A tiszta jód tényleg nem használható fertőtlenítésre, mert erősen roncsolja a bőrt - lehet erre gondolt, csak rosszul hallottad, vagy hasonló.

2011. nov. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem, vissza is kérdeztem! és azt mondta, hogy nem tudja mibe adni, mert kimarja
2011. nov. 24. 16:33
 4/9 A kérdező kommentje:
kísérleti célból kellett volna
2011. nov. 24. 16:33
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem kicsit szenilis a mama.
2011. nov. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
utolsónál a pont!
2011. nov. 24. 21:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Másik gyógyszertárat keress, az a megoldás. Talán az eladó értett félre valamit, lehet, hogy műanyag üvege volt csak, és úgy érette... Nem tudhatjuk. Mindenesetre ne menj oda többet, ha teheted.
2011. nov. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

az üveget nem marja szét a jód, viszont erős sejtméreg, akár a klór, bróm vagy fluor. A halogénekre jellemző. Szerintem akárkinek nem adnak a gyógyszertárakban ilyen vegyszereket, ez lehetett az oka, ne kisérletezgessenek otthon a gyerekek.


Én egyszer próbáltam meg csak bromid tartalmú vizes oldatot kérni, egyből megérdeklődték, hogy mire kell, stb. stb.

Hiába mondtam, hogy munkahelyre, ionkromatográfiás vizsgálatokhoz, mivel laborban dolgozom, azt mondták, hogy nincs ilyen vegyszerük. 3 gyógyszertárban is megkérdeztem, mindig ez volt a válasz. Vagy tényleg nincs, vagy senkinek nem adnak.

2011. nov. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
már tudtam venni:) egy másik gyógyszertárban!
2011. nov. 25. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!