Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Sos! Valaki segítene, aki...

Sos! Valaki segítene, aki látott már hámsejtet mikroszkóp alatt? Esetleg egy orvos?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy fél éve hullik a hajam. Minden szóba jöhető dolgot kivizsgáltak (fogak, nőgyógyászati dolgok, hormonok, gyulladás, vér stb.), de semmit nem találtak. Most elmentem egy fejbőrvizsgálatra, ahol "kaparékot" vettek a fejbőrömről, megnézték mikroszkóppal is, és azt mondták, hogy ez bizony demodex atka. De biztosan ők sem láttak semmit, vagyis az elsőnél állítólag teljesen beásta magát az atka a hámsejtbe, és csak apó lábak látszottak. Mondtam, hogy akkor nézzenek még egy mintát, hűdekonkrét dolog abban sem látszódott, ott állítólag a farkát lehetett látni. Megnéztem, tényleg volt valami nem oda való, de nem tudom pontosan. Szerintetek lehet "farka" egy hámsejtnek?

Végül is valóban olyan volt, mint ezeknek a "farka":

[link]

De akkor miért nem lehetett jobban látni? Ha beírom, hogy demodex, tök egyértelmű képeket dob ki a google. Vagy inkább az a ritkább, ha ilyen esetben 100%-osan látszik?

Az a helyzet, hogy maga a kezelés 3 hónapos kúra, és kb. 30e Ft. Szóval nem szeretném, hogy átverjenek:S

Köszia segítséget:)


2011. nov. 24. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Természetesen a képek között először azokat dobja ki, amik a demodex atkával foglalkozó hírekből, cikkekből, oldalakról származnak, amik a demodex atkát vizsgáló kutatásokból merítettek. Vagyis az atka mindig tisztán és világosan látható, sosem egy valódi terápiás kezelés közben a fejbőr-kaparékról készült mikroszkópiás képet mutatnak, mert azzal az, aki az atkát vizsgálni szeretné, nem ér semmit. Ha van is a neten olyan kép, ami kaparékot mutat (nem hiszem, hogy lehet, még anonim módon sem, ehhez bele kéne egyeznie a páciensnek, hogy kutatási alannyá válhat), akkor is a jobb fajta képeket teszik fel, ahol az atka egyértelműen kimutatható.

Nem ismerem az állatot, nem tudom, mekkora, de ha a Wiki sem sokat segít az életmódjáról, de ha szőrtüszőatka, akkor valóban képes "befútni" magát a hámsejtek közé. A bőröd felső rétegét ne úgy képzeld el, mint egy hmm... páncélt, mint ahogy te látod a bőrödet, hanem egy viszonylag magas, a teteje felé egyre repedező, sok apró lemezből összeállított falat. A tetején már mállik a vakolat, hullanak a téglák, de alul folyamatosan pótolják az új sejtek, ott még ép, áthatolhatatlan. Fokozatosan veszti el az integritását. Vagyis egy ilyen élőlény valóban képes befúrni magát a leválni készülő sejtek közé. A hajas fejbőrön nem tudom, pontosan hogy és hol él, talán a szőrtüszők környékén, és befúrja magát a szőrtüszőkhöz, ezzel gyengíti a hajad.

Nézd, ha ők szőrtüszőatkát állapítottak meg, akkor lehet, hogy az van. Elterjedt egy dög. A hámsejtekről csak annyit mondhatok, megnyúlt, lapos sejtek, a felszínen már tördeznek, pöndörödnek, de farkuk nincs. Viszont tűnhet úgy, mintha lenne, mert változatosak. Ha így mondod, nem állapíthatunk meg semmit, látni kéne az eredeti képet. Ha minden mást kizártak (gomba, baktérium), akkor nem lehetetlen az atka, érdemes lehet belevágni a kezelésbe.

2011. nov. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. nov. 25. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!