Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miert latjuk a vizet?

Miert latjuk a vizet?

Figyelt kérdés

Ha egy uvegbe beleteszunk oxigen gazt, es hidrogen gazt,akkor ugye az atlatszo.

Ha viszon egy oxigenmolekulara racsatlakozik ket hidrogenatom abbol viz lesz amit mar erzunk a kezunkkel, es van nemi szine is amit latunk.

Ezt nem ertem, hogy mitol van igy. Miert van az, hogy a vizmolekula teljesen mas mint a hidrogenmolekula vagy az oxigenmolekula. Halatjuk a vizet es belenyulunk, megfogjuk, akkor tulajdonkeppen a molekulakat latjuk es azokat fogjuk meg nemde?

De megis, hogy latjuk ha olyan kicsit? Lehet hulyen hangzik a kerdes, de ez olyan erdekes szamomra es erthetelen is. Lehet csak a termeszet ilyen szep...


2011. nov. 28. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert más a halmazállapotuk. A gőz is átlátszó.
2011. nov. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy mas a halmazallapotuk, deennyivel nem elegszek meg. Ennel sokkal de sokkal tobbet szeretnek.
2011. nov. 28. 22:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért mert így már megtöri a fényt is, sőt vissza is veri azt, ami miatt látható lesz.
2011. nov. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Másképp viselkedik a fénnyel, mint az őt alkotó gázok, azért.
2011. nov. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy üvegben levegő van, ugyanúgy néz ki, mintha oxigén és hidrogén keverék lenne benne, mindkét keverék gáz halmazállapotú, és színtelen, ezért nem tudsz különbséget tenni köztük. Ha az üvegbe vizet töltesz, az kiszorítja belőle a levegőt, és a levegő víz határfelület mint fázis-átmeneti felület látható lesz. És azért is látható, mert a levegőnek és a víznek más a törésmutatója...

Ha a vizet "látod" vagy "megfogod" akkor nem a molekulákat, hanem a sokaságukat érzékeled. Méghozzá elképesztő sokaságukat. Egy molnyi (18 gramnyi) víz 6x10^23 darab vízmolekulát tartalmaz. Ez egy félkémcsőnyi mennyiség...

2011. nov. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hollófernyiges ***** válasza:
Ha eléggé lehűtöd, akkor az oxigén is lecsapódik és látni fogod.
2011. nov. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden olyan dolog látszik, aminek a törésmutatója különbözik a környezete törésmutatójától.
2011. nov. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy ugyanazok az alkotók vannak benne, az még két különböző anyag, és nagyon is lehetnek különböző tulajdonságaik. Gondolj a grafitra és a gyémántra, mindkettő szén, de az alkotók másképp kapcsolódnak. Vagy gondolj egy erős botra és egy kupac fűrészporra. Ugyanaz, mégis tök más. :)
2011. nov. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Quantum mechanikai okokból változik meg a molekulák törésmutatója. Ez valójában a kötések révén létrehozott új ( anyag-energiával ) függ össze. A megváltozott törésmutatójú anyag pedig látszik egy attól különböző törésmutatójú (levegő) anyag mellett. Minden relatív, most a levegőhöz viszonyítottál.
2011. dec. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyes elemeknek atomszerkezetük van. Amikor két vagy több elem egymáshoz kapcsolódik, akkor az így keletkező vegyület - anyag - szerkezete nem azonos az alkotórészek szerkezetével, hiszen akkor nem kapcsolódnának össze.

Ennek az a következménye, hogy az új anyagnak más lesz az elektromágneses, elektrodinamikai és egy sor tulajdonsága. Ez határozza meg a halmazállapotát, sűrűségét, fényáteresztő képességét és sok más tulajdonságot.

Konkrétan a víz esetén vizsgálni kéne, hogy az oxigénatom és a két hidrogénatom atomszerkezete miképpen módosul. Ezt talán még - elég bonyolult - képletekkel le is lehetne vezetni, amiből akár egzaktul is levezethető a dolog. Összetettebb szerkezeteknél ezt jórészt elemi következtetésekből, és tapasztalásból lehet megállapítani.

2011. dec. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!