Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Amennyiben az emberiség...

Amennyiben az emberiség kénytelen lenne teljes sötétségben élni, mintha egy barlang legmélyén laknának, de társadalmi rendszerünket valami folytán képesek lennénk megőrizni, mi történne a szemünkkel hosszútávon, evolúciós folyamatokat tekintve?

Figyelt kérdés
A gagyi horrorfilmekben a sötétben élő emberek elkorcsosulnak, főleg a szemük változik meg, amit általában azzal indokolnak, hogy alkalmazkodtak a környezetükhöz.
2011. nov. 29. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínű hogy úgy járnák az evolúció során mint a ma élő barlangi állatok.A szemünknek már nem lenne jelentősége,így vakká válnánk.Viszont a hallásunk 5x erősebb lenne,ahogy a mozgáshoz való igényünk is..
2011. nov. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen de az evolúció véletlenszerű mutációk folyamata, nem? Innentől kezdve meg annak sincs nagy jelentősége, hogy van e vagy sem, mert előnyt nem jelenteni a mai társadalmi rendszerben, ahol a természetes kiválasztódás amúgy sem érvényesül.
2011. nov. 29. 12:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy komolyabb problémát okozna az emberi szervezetnek a fény hiánya. Volt egy osztrák ember, aki a lányát 15-20 évig egy ablak nélküli szobában tartotta (biztosan hallottál róla te is, csak a név nem jut eszembe). Szerintem először a bőrünkön lenne látható komolyabb változás. Fehér lenne, mint a hó. Mivel a testnek nem kellene védekeznie a nap káros sugarai ellen. Valahol olvastam, hogy a bőr áttetszővé válna, mint a valamilyen (nem fog most az agyam, nem jut eszembe) gőte bőre, ami csak fénymentes barlangokban található meg. A nap sugárzásának hiánya miatt kialakulhatnak elváltozások a testben, min pl az angol kór (D-vitamin hiány, ha jól tudom). Ezt meg lehet előzni a megfelelő anyagok mesterséges pótlásával. A szemen nem hiszem, hogy változás lenne, mert mesterséges fénnyel világítanánk be mindent. Ha az ehhez szükséges technológia nem állna a rendelkezésünkre, akkor valószínűleg megvakulnánk. Egyébként szellőzés is kellene, mert megfulladnánk, ah nem pótolnánk az elfogyasztott oxigént. Növényeket lehet termeszteni természetes fény nélkül is. Elvileg simán lehetne a föld alatt lakni, anélkül hogy problémák lennének a fény hiánya miatt, persze a megfelelő technikai eszközök meglétével.
2011. nov. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

jaj! elnézést a helyesírási hibákért! csak most olvastam vissza, meg le is írtam, hogy nem fog az agyam, fáradt vagyok.

ma 12:58 voltam.

2011. nov. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Igen de az evolúció véletlenszerű mutációk folyamata, nem? Innentől kezdve meg annak sincs nagy jelentősége, hogy van e vagy sem, mert előnyt nem jelenteni a mai társadalmi rendszerben, ahol a természetes kiválasztódás amúgy sem érvényesül."


Ha mindenki a barlangba kerülne, akkor a látásra semmilyen szelekciós nyomás sem hatna, mert senki sem látna. Semmi előnyt sem jelentene, ha látnál, de az sem, ha nem.


Nyilván mutációk folymatosan történnek, időnként születnek vak vagy gyengén látó kisgyerekek, akik akárhogy is nézzük, hátrányba kerülnek az életben, mert nem tudnak olvasni, számítógépezni, stb. A barlangban viszont semmi hátrányuk sem lenne, éppen úgy szaporodnának, mint a többiek.


Mivel a szelekciós nyomás tartja a legtöbb génünket működőképes állapotban, ha lekerül róla a szelekciós nyomás, előbb-utóbb felhalmozódnának azok a mutációk, amik tönkretennék a látást és nem szelektálódnának ki, mert nem jelentenének hátrányt. Úgyhogy nagyon sok nemzedék alatt egyszerűen elszaporodnának a vakok.

2012. febr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!