Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Meg tudja mondani nekem azt,...

CityCartel kérdése:

Meg tudja mondani nekem azt, hogy mi a funkciója a csillagoknak az égen?

Figyelt kérdés
Mostanság gyakran nézem a csillagokat és az jutott eszembe, hogy vajon mi az értelme a létezésüknek? Úgy értem, van valami funkciói vagy haszna egyáltalán ezeknek a jelenségeknek?
2011. nov. 29. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi értelme van az univerzumnak?

Mi értelme van a naprendszernek?

Mi értelme van a Földnek?

Mi értelme van annak, hogy én élek meg Te is?

Hogyan jött létre ez az egész és miért?

Neked mi a funkciód az egész létezésben?

Vagy pl. a madár szárnyán a tollnak van funkciója, de hogyan jött létre, hogy a madárnak mi legyen a funkciója a Földön?

A Földnek mi a funkciója a világegyetemben?

2011. nov. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a jófenében élnénk a földön ha nem volna egy csillag pont itt a közelünkben? A cillag nem jelenség! Azt hívjuk jelenségnek ami látható majd megyszűnik.Az északi fény jelenség.
2011. nov. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a saját érdekelvű gondolkodásodon keresztül akarod megérteni a világot, akkor sose kapsz kielégítő válaszokat.

A világ nem téged szolgál, hanem leginkább önmagát, és ott nem érdemes ok-okozati összefüggéseket keresni.

2011. nov. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem igazán értem a kérdést.

Mivel a Föld nem az univerzum közepe, és úgy általában nem minden azért van, hogy számunkra legyen előnye vagy funkciója, ezért értelmetlen ezen agyalni.

A Föld is egy bolygó a rengeteg közül, a Nap is egy csillag a milliárd közül... Az, hogy látunk a többiből egy elenyésző kis számút még nem jelenti, hogy SZÁMUNKRA kell legyen bármi funkciója...

2011. nov. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A csillagok nélkül mi sem lennénk itt.

Elég hasznos "funkció", nem?

2011. nov. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 bánomisén ***** válasza:
A csillagok égitestek. Nem miattunk vannak, hanem csak úgy léteznek. Akkor is léteznének, ha mi nem lennénk.
2011. nov. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Csillag= saját fénnyel rendelkező égitest pl.: Nap

A csillagokban termonukleáris folyamatok játszódnak le.->

A Nap elektromágneses sugárzása tart téged és minket életben, hisz mi lenne ha nem lenne fény?! azaz foton...

2011. nov. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Milyen szempontból?

Haszna rengeteg van - funkciója egy sincs.


A csillagok nem tervezett jelenségek, hanem a véletlen hozta létre őket. Ennek ellenére ha nem lennének ott, akkor te nem léteznél. Még akkor sem, ha amúgy egy csillag (a Nap) létezne - ugyanis az elemek többsége is haldokló csillagokban keletkezett. A tested nem lehet csak hidrogénből: kell oda a többi elem is.

2011. nov. 30. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
engem az ilyen etelmes kerdesek funkciói erdekelnenek
2012. febr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!