Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Felfigyeltetek már arra, hogy...

Felfigyeltetek már arra, hogy nyár közepe óta nem esett jelentős csapadék? (legalábbis a Dunakanyarban és leszámítva azt a pár alkalmat mikor a csapadék jég formájában hullott. ) Vajon ezt a jelenséget mi okozza?

Figyelt kérdés

2011. nov. 29. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, engem is érdekel. Itt sem (BAZ megye) esett azóta jelentősebbnek mondható csapadék. Engem is nagyon érdekel a válasz. Egyik ismerősömtől kaptam ezt a képet:

[link]

Egyszer belinkeltem ide, de mindenki azt mondta, hogy fake, meg én "fotosoppoltam". Nézz utána a HAARP rendszernek. Nem mondom, hogy csak ez a magyarázat rá, de már régebben felfigyeltem erre a jelenséger. Nagyapám minden nap leírta a hőmérsékletet, csapadékmennyiséget, milyen volt az ég, honnan és milyen erősen fújt a szél. Mindezt 46 éven keresztül. Azokból az adatokból elég érdekes következtetésre jutottam. Arra, hogy valóban igazak lehetnek a HAARP rendszerről írtak. Egy év alatt nincs ilyen radikális változás, mint ami nagyapám adataiból kijöttek, akármilyen klímaváltozás is van jelenleg.

2011. nov. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

A képet az EUMETSAT egyik műholdja készítette.

2011. nov. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

bocs, javítás:

Az egyik EUMETSAT műhold készítette.

2011. nov. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Legelőször én is a HAARP projekt-re gondoltam, és direkt nem említettem meg a nevét, mert kíváncsi voltam kinek mi a véleménye. És hogy a jelenségre van-e tudományos magyarázat.

Ha ez igaz lehet, akkor az ország gazdaságát elég könnyen lehet befolyásolni...

2011. nov. 29. 16:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, ezzel befolyásolható egy ország gatdasága, már ha igaz. Én nem tudom mit higgyek, mert sokan mondják, hogy így van, mások meg azt mondják, hogy nem lehet befolyásolni az időjárást. Szerintem viszont lehetséges.

A HAARP viszont nem csak erre jó. Rendkívül sokoldalú fegyver az általam talált leírások szerint. Attól függ, hova fókuszálják és milyen nagyságú energiát továbbítanak. Ha nagyon meg akarod érteni a működését, akkor ajánlom figyelmedbe Tesla munkásságát. A HARRP is az ő ötlete alapján készült, csak az tovább van fejlesztve.

2011. nov. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen és köszi. Már több doksifilmet láttam Nikola Tesláról és munkásságáról, meg nagyjából tudom, hogyan működhet a HAARP... Szerintem, ha megkérdeznénk 100 embert, abból:


50% - az sem tudná miről van szó és hogy ki volt Tesla

25% - bizonyára hallott a HAARP-ról

20% - tudná mi fűződik Tesla nevéhez

5% - sejtené mire képes a HAARP ...:)


Szerintem Tesla nevét nem véletlen nem emlegetik olyannyira az oktatásban sem. Éljen a cenzúra, tudatlanság fél egészség :D

2011. nov. 29. 19:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát sajnos ez van. Mellesleg én a középiskolában tanultam Tesla-ról (elektronikából érettségiztem). A mágneses indukció mértékegységét róla nevezték el. A gyakorlati órákon alkalmanként beszéltünk róla (a tanárt is érdekelte Tesla munkája), egyszer egy kis Tesla-tekercset is csináltunk. A fénycsövet gond nélkül világításra bírta vezetékek nélkül (persze a tekercs és a cső között ívet húzott az áram). Van egy detektoros rádió nevű szerkezet. Tudomásom szerint azt is Tesla találta ki. Rendkívül egyszerű szerkezet, nem kell hozzá áramforrás, a rádiójelekből nyeri a működéshez szükséges energiát. Eléggé halk, viszonylag nagy a torzítása, de jól működik. Ilyet is építettünk.

Tényleg taníthatnák az iskolákban Tesla dolgait, elvégre hatalmas koponya volt, kb. 150 bejegyzett találmányával és még ott voltak a bennem jegyzett cuccai is. Sajnos kortársai inkább varázslónak tartották, mint tudósnak, feltalálónak. Ma is az "őrült tudós" néven emlegetik sok helyen. Én a tanárom "megszállottsága" révén ismertem meg a nevét.

2011. nov. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!