Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lenne, ha az emberiság...

Mi lenne, ha az emberiság tartósan valahogyan kb.20 fokra optimalizálná a Föld hőmérsékletét?

Figyelt kérdés

Én mikor kisebb voltam (8-10 éves), azt mondtam, hogy bárcsak el lehetne rakni a nyári melegből a téli hidegbe egy kicsit! :) Pl. feltalálnának egy ilyen módszert, ami állandó, kb. 20 fokos (kellemes) hőmérsékletre állítanák be a Föld hőmérsékletét. Milyen hatásai lehetnének, állatokra,klímára, éghajlatra nézve?

Lehet kicsit bugyuta kérdés, de most ötlött ki a fejemből, csak kíváncsi lennék a lehetőségekre.

Köszönöm előre is:)


2011. nov. 30. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem teremne sok fajta növény, pl. amihez a trópusi klíma kell, de mifelénk sem a szőlő és a búza, mivel azoknak is kell a nyári meleg napsütés. Egyes borfajtákhoz pedig kimondottan szükséges, hogy a szőlőt megcsípje kicsit a fagy. És ez most csak kettő példa volt a sok közül. Némelyik házi állat biztos élvezné az állandó 20 fokot, viszont azokra a vadakra nézve, akik bizonyos növényeket fogyasztanak és ez a növényvilág átalakul, lehet, hogy végzetes hatással lenne. És akkor még ott van az északi sark és a jéghegyek. Így is olvadozik, hát ha még állandó 20 fokon lenne tartva, annak súlyos következményei lennének. Szóval a Földnem véletlenül alakult ki így, hogy élhető legyen és ennyire színes.
2011. nov. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és még kihagytam a téli hótakaró fontosságát is. Szóval ez egy körforgás. Már a globális felmelegedés által is "megzavarodott" néhány növény, ami szintén befolyással van az állatokra, akik fogyasztják.
2011. nov. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

20 fokot szeretnél?


Hol?


A Déli Sarkon is???

2011. nov. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kellett a időjárási "szélsőségesség", hogy olyan élőlények alakuljanak ki, főleg ennyi féle. :)

Szóval a biodiverzitás jelentősen csökkenne.

2011. nov. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A változás drasztikus és drámai lenne. Csekély lenne a földfelszín különbözőségeiből eredő hőmérséklet és nyomáskülönbség. Hatására elenyésző mértékűvé lennének a szelek, irtózatos aszályok lennének, egyes területek viharos gyorsasággal elsivatagosodnának, növény és állatfajok pusztulnának ki, hatására végletesen megszakadna az élelmiszerlánc, ami gyorsuló spirállal egy egyszerű vegetatív életforma kialakulásához vezetne.

Az ember az elsők között pusztulna ki, annál is inkább, mert egy idő után beszállna az önpusztításba.

Az élet kialakulása a változatos - időnként szélsőséges - éghajlat következménye.

2011. nov. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én amikor kicsi voltam, de még most is, mindig hideget akartam elrakni a nyárra, mert ezt szeretem, ami most van. ♥
2011. nov. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
20 fok?? Személy szerint megfagynék
2012. okt. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!