Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan kell meghatarozni a...

Hogyan kell meghatarozni a kocsik mozgassebessegenek abszolut erteket es iranyat?

Figyelt kérdés
2 konnyen mozgo kocsi 2 kg es 6 kg tomegukiskocsi egymassal szemben 2 m/s illetve 3m/s sebesseggel mozog.utkozes utan a kocsik egyseges egeszkent mozogtak tovabb.
2011. nov. 30. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Lendületmegmaradás tétele szükséges hozzá.
2011. nov. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2,39m/s sebességgel a 6 kg tömegű test eredeti mozgási irányával megegyezően.
2011. nov. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok: kiszámolod az E=1/2 * m* v2 képlettel mindkettő mozgási energiáját, nagyobbikból kivonod a kisebbet és ezt az energiát behelyettesítve fenti képletbe 8 kg tömeggel számolva megkapod az eredményt...
2011. nov. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Drága második, hamis a feltételezésed. Az energiamegmaradás csak rugalmas ütközés esetén érvényes, ami ebben az esetben nem következik be ("egyseges egeszkelnt mozogtak tovabb").
2011. nov. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok.. Oké, kíváncsian várom számszerű válaszod.

A fizikai feladatokban, ha nincs külön kikötés, akkor sok mindent (az igen bonyolult számítást elkerülendő) erős egyszerűsítéssel számolnak. Én olyan módon számoltam, amelyben nem vettem figyelembe azt, amit nem adtak meg.

2011. nov. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Próbáltam a Kérdezőt rávezetni a megoldásra, de ha Veled sem működött, tényleg nem várható el.


Az impulzus zárt rendszer esetén megmaradó mennyiség.

I1 = m1*v1 + m2*v2

I2 = (m1+m2)*u

I1 = I2

(tekintsük a nagyobb kocsi irányát pozitív iránynak)

- 2*2 + 6*3 = 8*u

u = 1,75 m/s

A két kocsi sebessége 1,75 m/s lesz, a nehezebb kocsi irányában.


(+1) Ha ezeknek az energiáját kivonjuk az eredeti mozgási energiák összegéből, megkapjuk az ütközésnél elveszett energiát.

2011. nov. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom!
2011. dec. 1. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!