Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezek közül a matematikai...

Ezek közül a matematikai állítások közül melyik igaz és melyik hamis?

Figyelt kérdés

Melyik az igaz és melyik a hamis?

1. A kivonásban a kisebbítendő nem felcserélhető a kivonandóval.

2. Az összeadást ellenőrizhetjük összeadással és kivonással is.

3. Ha az összeadás egyik tagját növelem, a másikat csökkentem, akkor az összeg nem változik.

4. A különbség változatlan marad, ha a kisebbítendőt és a kivonandót ugyanannyival csökkentem.

5. Két szám szorzata mindig páros.


2011. nov. 30. 20:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Na nem tom hanyadikos vagy.Az h én megmondom v más neked az nem OKÉJ azért most elmagyarázom néked és te megmondod magadnak h az most igaz v hamis(richtig falsch) Szóval 1. Tehát gondolj bele mi lenne ha kicserélnéd! 2.Összeadás ellenőrzése: az összegből kivonjuk az egyik összeadandót, és meg kell kapnunk a

másikat. A másik módszer, hogy a tagokat más sorrendben adjuk össze. 3.Na aztmondom adjuk össze a négyet a hattal az 10 és az első tagot a 4-t növelem 2-vel a 2. tagot a 6-t pedig legyen hárommal csökkentem mit kapok? hát azt h 6 meg 3 ami 9 voala innen mar tudni kell 4. nesze a+b=c a-e+b+e=c nos ha egy kifejezéshez hozzaadok egy szamot meg ugyanazt elveszem nem valtozik mer ha van 5 fuzetem és kapok meg 3at és azt a 3mat elveszitek marad 5 igaz? 5. na ugye szorzás az 1esel akkor mi is lesz?A SZÁM MEGTARTSA EREDETI ÉRTÉKÉT igy ha az a szám páratlan páratlan is marad tehat a szorzat paratlan na és akk igaz vagy sem??? remelem segitettem :)

2011. nov. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!