Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a gyakorlatban a gravitáció...

Ha a gyakorlatban a gravitációt a tér-idő görbülettel olyan jól meg lehet magyarázni (vagyis ezért téríti el még a tömeggel nem rendelkező fényt is) akkor miért keresik a tudósok annyira a gravitont?

Figyelt kérdés
Egyáltalán, ha elvileg nincs is idő(vagyis csak egy fogalom amit használunk de nem tudunk definiálni) akkor mi görbül meg?
2009. máj. 14. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezek elméletek, és azért kutatják, hogy rájöjjenek igaz e.
2009. máj. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A fénynek van tömege. Fotonokból áll. Minden egyes másodpercben 1,91 kg fény érkezik a Földre.
2009. máj. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hogy-hogy nincs idő??????????????????????????????
2009. máj. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Közbe találtam egy jó linket erről, a kfki-sok biztos tudják:) [link]

Az időt meg úgy értem, hogy mint ahogy a wikipediában is van: "Az idő e változás értelmezésére és mérésére kialakult fogalom." (előtte példákat sorolt fel a változásra) tehát, nem úgy tűnik, hogy önálló létező dolog lehet.

2009. máj. 14. 19:55
 5/6 anonim ***** válasza:
ilyen alapon a tömeg,a tér,meg minden "csak" egy definíció -nem????
2009. máj. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A fénynek egyébként azért van tömege, mert fénysebességgel halad! A relativitás elmélete szerint semmilyen tömeggel rendelkező test nem érheti el a fény sebességét, mert ahogy közelít ahhoz, a tömege is egyre növekszik, míg nem a fénysebességnél végtelen nagy tömege lenne, amelyre ha felgyorsítanánk, végtelen nagy energiára lenne szükség, ami (a tudomány mai állása szerint :P) nincs. Viszont a fénynek "nyugalmi állapotban" nincsen tömege, tehát ha ezt a 0 tömegű vmit ha felgyorsítjuk a fény sebességére, akkor lesz véges tömege. A 0 tömegű dolgokat egyébként nem létezőnek tituláljuk :). Egyébk a relativitás elméletének helyességét minden pillanatban bizonyítják pl. a részecskegyorsítókban. Ugyanígy a kvantumfizikának a helyességét is bizonyítják, mégis a két elmélet ellent mondani látszik. Ezt az ellentmondást még nem sikerült feloldani. A kvantumfizika egyébként (ahogy a neve is jelzi), a kvantumokkal, részecskékkel foglalkozik, és sok témakörben azt mondja ki, hogy vmi "kvantált", azaz csak diszkrét, jól meghatározott értékeket vehet fel. Pl. a kvantummechanikai atommodellben az atom energiája is ilyen, sőt az időre vonatkozólag is, vannak fizikusok, akik azt állítják, hogy kvantált. Ez azt jelenti, h az idő sem "folytonosan" telik, hanem, az is részecskékből áll, és van egy legkisebb egysége.

Nos, visszatérve az eredeti kérdéshez, úgy tudom, hogy a graviton-elméletet a kvantumfizika pártolja, ami viszont jóval bonyolultabb elmélet a relativitásnál, mégis helyesnek látszik mindakettő. Mégis ellentmondásos. Ettől szép a fizika :P.

2009. máj. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!