Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan kell ezt megoldani?...

Hogyan kell ezt megoldani? (Áramkör)

Figyelt kérdés

Bocs, hogy ideteszem, de ez nem házi feladat, és abban a témában nem is érkezik rá válasz...

[link]

Az összes ellenállás értéke (a fogyasztó ellenállása is), illetve a telep feszültsége is meg van adva. A kérdés az, hogy mekkora az áramerősség az R1-en?


2011. dec. 6. 16:34
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bármelyik képlettel futok neki, két ismeretlenem van + ha egymásba helyettesítek, akkor sem egyszerűsödik, ami kéne.
2011. dec. 6. 16:35
 2/14 Kinga néni ***** válasza:

az eredőellenállás:


Re=R0+R1+R2(R3+R4)/(R2+R3+R4)

az áram a főágban: I=U/Re


(R0 a fogyasztó)

2011. dec. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kinga néni jól mondja. Mivel az R1 a főágban van, neked a főág árama kell. Számolsz egy eredő ellenállást, és az azon folyó áram lesz a megoldást. (Összeadod R3+R4, ez replusz R2-vel, +R1, +Rfogy.)
2011. dec. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Csakhogy a feszültség az a telep feszültsége, nem a külső áramköré.
2011. dec. 6. 16:54
 5/14 A kérdező kommentje:
És az két külömböző érték, ha jól tudom.
2011. dec. 6. 16:57
 6/14 anonim ***** válasza:
Milyen külső áramkör?
2011. dec. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Az a feszültség, ami az eredő ellenálláson van, az nem ugyanaz az ellenállás, amelyik a telepen/árramforráson van.

Rosszul tudom?(E=u+U és u=U)

2011. dec. 6. 17:00
 8/14 A kérdező kommentje:
Javítás: azt akartam írni hogy u nem = U
2011. dec. 6. 17:01
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem tudok írni.....Miért nincs javítás a GYK-n Szóval

Az a feszültség, ami az eredő ellenálláson van, az nem ugyanaz az feszűltség!!, amelyik a telepen/árramforráson van.

Rosszul tudom?(E=u+U és u nem= U)

2011. dec. 6. 17:03
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha a telep belső ellenállására gondolsz, akkor azt is add hozzá az ellenállásokhoz. Amúgy ez 1 db áramkör, nincs "külső". Mivel a telep össze van kötve az eredő ellenállással, muszáj ugyanolyan feszültségnek lennie rajtuk. (Kirchoff II.)
2011. dec. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!