Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen pontossággal lehet...

Milyen pontossággal lehet meghatározni egy grafitrajz korát, ami a rajta álló dátum szerint 2004-ben készült. És egyáltalán lehet valahol ilyen szolgáltatást igénybe venni?

Figyelt kérdés
A rajz famentes papírra HB-s ceruzával készült.

2011. dec. 7. 05:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Ő.

Semilyennel.

Mégis hogy a fenébe lehetne megállapítani?

2011. dec. 7. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

C12/14-et ismered?


vagy arra gondolsz, hogy túl fiatal, és a szénizotópos kormeghatározás nem elég pontos ehhez?

2011. dec. 7. 06:13
 3/6 anonim ***** válasza:

"C12/14-et ismered? "

Azt nem tudom, hogy a valazsolo ismeri-e ezt a technikat, de, hogy te nem ismered, a biztos. Ezzel ugyais, csak azt lehet megmondani, hogy a papirhoz felhasznalt fat mikor vagtak ki! (illetve a grafit korat, bar az valszeg mar tul van a meghatarozhatosag hataran.) Tehat kapsz egy evszamot, hogy biztos ennel fiatalabb. Ha ujrahasznalt papir, akkor meg ennek is nagyobb lesz a hibaja.

2011. dec. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudományos módszer nemigen van rá, ahhoz túl korai, és gyanítom a művész se ismert. Inkább azt kéne kideríteni ki készítette, és tőle megkérdezni.
2011. dec. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben az évszámot használnám erre a célra. Van egy nagyon egyszerű algoritmus: a jelenlegi évből kivonod a kérdéses évszámot és megtudod milyen régen készült.


Esetedben: 2011-2004=7, a rajz tehát 7 éves.

2011. dec. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Döncike, köszi a választ, tulajdonképpen erre voltam kíváncsi, hogy vajon lehet-e erre használni...:S

Reménykedtem h a rajzolt szénből talán valamit, a papírt azt sejtettem hogy esélytelen.


Amúgy én rajzoltam... a kor nem nekem kell bizonyításképp, hanem másoknak :D mert így csak fake-nek fogják titulálni, ha előkeresem. De mindegy, végülis már úgyse számít... anyámnak azért megmutatom, hogy azt mondta rá hülyeség...

2011. dec. 7. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!