Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van egy versenyfeladat, amit...

Van egy versenyfeladat, amit nem tudok megoldani, és hétfőn le kell adnom a feladatokat. Tudnátok segíteni? GYORSAN KÉNE.

Figyelt kérdés

Feladat:

Két színtelen folyadékot vizsgálunk.

A két folyadék elegyedik egymással.

Az egyik adja az ezüstpróbát, a másik nem.

Az egyik szobahőmérsékleten ellszínteleníti a brómos vizet, a másik nem.

Az egyik reagál a cinkkel, a másik nem.

Egymással reagálva kellemes, rumillatú vegyület keletkezik.

Mi lehet a két folyadék? Írd le a megoldásod gondolatmenetét! Írd fel az említett reakciók egyenleteit!



[Curie kémia verseny, 10. osztály] *.*


2011. dec. 9. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

hangyasav: reagál brómmal és cinkkel, adja az ezüsttükör próbát is

etanol: egyik sem

etil-formiát: rum illatú

A többit ez alapján már tudni fogod

2011. dec. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez így aztán tényleg tiszta verseny! Nem az lenne a lényege, hogy a saját tudásodat villantsd fel?!

A válaszolónak is szól a felvetés.

2011. dec. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

tehát akkor ez a kettő a keresett folyadék:

a) hangyasav

b) etanol

?


és ez a kettő is elegyedik egymással?

és milyen gondolatmenetet írjak? :S

2011. dec. 9. 18:18
 4/11 A kérdező kommentje:

tudom, de nagyon nehéz... és nem a bejutásért szeretném megtudni... szóval most nem azért, hogy feltétlenül bejussak, de 9 pontos a feladat, és egyszerűen nem szeretném, hogy teljesen üresen maradjon egy feladatom, ennyi...

ha neked nem tetszik, akkor nem kell megnézned a kérdést!!!

2011. dec. 9. 18:20
 5/11 anonim ***** válasza:

etanol (etilalkohol): CH₃−CH₂OH

hangyasav: HCOOH


HCOOH + Br₂ → 2 HBr + ?


HCOOH + Zn → ? (cink-formiát képződik + ?)


HCOOH + 2 Ag⁺ + 2 OH⁻ → Ag + ? + ?

(HCOOH + 2 Ag⁺ + 4 OH⁻ → Ag + ? + ?)


HCOOH + CH₃−CH₂OH → (etil-formiát + ?)


www.kfg.hu/kemia/villanyi/10-tk/KEM10_02.DOC


Amúgy igazat adok a # 2 válaszolónak, ez neked kellett volna „kigoogleoznod“. A többit meg már gondolom kitalálod ebből.

2011. dec. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem teljesen fair dolog ez így, de mivel még csak a levelezős selejtező körről van szó, azért talán elnézhető, hogy legalább foglalkozik vele, csinálja, ez már egy jó dolog, a végeredményt meg első forduló révén úgyse befolyásolja az itt kapott segítség. Ha nem selejtezős forduló lenne, lehet én is jobban harapnék érte.


Az viszont egy tanács, hogy azért óvatosan az ilyesmivel, mert ha valaki nagyon szemét akarna lenni (vagy csak szimplán úgy érzi, hogy ez úgy lenne helyes), akkor simán küldhetne egy bemószeroló e-mailt a versenyt szervező alapítványnak, hogy az XY résztvevőjük nem megengedett segítséget vett igénybe, íme a bizonyíték - attól még, hogy nem saját néven van kiírva a kérdés, nem olyan nehéz beazonosítani a személyt.



"Az élet egy játék, melyet egy hatalmas szabálykönyvből igazgatnak – de meg kell találni a módját annak, hogyan lehet megszegni a szabályokat, és mégis tovább játszan"

2011. dec. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"azért talán elnézhető, hogy legalább foglalkozik vele, csinálja, ez már egy jó dolog"

Akkor miért jelentkezett...?

2011. dec. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A mindenit neki milyen puhapocs stréberek járnak ide! Ez még nyilván nem élesbe megy, ez az egész még arról szól, hogy utánajár a dolgoknak, amit nem tud azt megnézi ill. megkérdezi. Ez kb annyira csalás mint amikor a maratonfutó kér egy kulacs vizet.
2011. dec. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem lett volna semmi baj, ha nem írta volna oda, hogy GYORSAN KÉNE. És ez nem stréberség, hanem tisztesség.
2011. dec. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!


és igen, tudom, hogy igazatok van, csak az a baj, hogy én nem kémiafaktos vagyok, és nagyon sok mindenhez nem tudok úgy hozzálátni, mint aki fakultációs. sokkal kevesebb mindent tanulunk... :/

és egyszerűen nem tudtam, hogy hogyan álljak hozzá... ha csak segítő linket küldött volna valaki, azt is megköszöntem volna!


és tényleg, foglalkozom vele, az összes töbi feladatot tudásom szerint megcsináltam, de ehhez hozzá se tudtam állni, mert honnan kéne tudnom, amikor semmi tlnyt nem mondanak el az anyagokról, vagy legalább az egyikről. KILÁTÁSTALANNAK láttam... :S :(

2011. dec. 12. 23:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!