Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha becsukom a szemem, a...

Ha becsukom a szemem, a számba veszek egy piros lézer ceruzát és bekapcsolom, miért látok piros fényt felül?

Figyelt kérdés
Tudom nem sok gyakorlati haszna van a dolognak, csak érdekel :)
2011. dec. 12. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
érdekelne hogyan fedezted fel a jelenséget:DD
2011. dec. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne vegyél a szádba minden hülyeséget, fiam! :D

A fény alulról világít, a szöveteken, véredényeken, mindenen keresztül: ugyanazért látod pirosnak, amiért pl. ha a kezeddel letakarsz egy nagyon erős zseblámpát, annak a fénye is piros. Plusz itt még a lézer maga is piros, ha jól sejtem, tehát esélye sincs más színűnek lenni. És mivel alulról világít, fent fogod látni, nem oldalt (onnan verődik vissza).

Viccesebb kísérlet, de vigyázz vele, és lézerceruzával meg ne próbáld: erős fényű, pontszerű lámpát tegyél a szemed aljához (ne vedd a szádba, kívülről). Csukott szemmel kapcsold be, és óvatosan mozgasd (ne mozdítsd el, csak döntsd meg, hogy más irányba világítson): a csukott szemhéjadon keresztül meg fogod látni azt, amit nem látsz: a szemedben lévő véredények árnyékát. Felfelé nézz közben. Ha mozgatod a fényforrást, az árnyékok is mozognak, mert más irányból éri őket a fény. Egészen durva.

Csak arra vigyázz, ne világíts a saját szemedbe, és ne szúrd ki a szemed sem. :) Úgy nem veszélyes, és tényleg horribilis, micsoda érhálózat van a szemünkben.

2011. dec. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Aurora Major válasza:
Mennyi időtök van, ilyesmiket felfedezni? Ha valami nagyot alakítanátok, azért még osszátok meg velünk, légyszi!
2011. dec. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Csak épp a macskát szivattam a lézer ceruzával, amikor valami hirtelen ötlet vezérelve kipróbáltam, ennyi a szori :)

A véredények árnyékát tényleg látni (legalábbis gondolom, hogy azt) nagyon durva, próbáljátok ki, csak nehogy nyitott szemmel, mert az még dúrvább :D

2011. dec. 15. 18:46
 5/6 anonim ***** válasza:
A macska szemét sem kellene veszélyeztetni a lézerpointerrel.
2012. júl. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Igen ráérsz haver.

Adjak munkát??

2012. aug. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!