Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A makk, illetve a csonthéjas...

A makk, illetve a csonthéjas termés milyen állású magházból alakult ki?

Figyelt kérdés
2011. dec. 18. 01:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Hátha felsorolod, hogy milyen családoknál van ilyen termés, akkor kikeresem neked. De így fejből a fene se tudja az összes családot.
2011. dec. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

a makk az tölgy, bükk, a csonthéjas meg rosaceae (pl szilva, barack, dió)

nagyon köszi :)

2011. dec. 18. 11:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy emlékszem, változó, de sem a Wiki, sem a tankönyvem nem mond egyértelműbb adatot.
2011. dec. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
akkor nem én vagyok hülye, hogy nem találtam.. :) (csak akkor a szigorlat beugrón se kérdezzék meg :D) köszi még egyszer!
2011. dec. 18. 19:40
 5/5 anonim ***** válasza:

A tölgy-bükk-nyír stb. makkterméseit "álmakk"-nak nevezik, éppen azért mert a "csücskükön" látható a csészelevél maradványa (furi, de az az...)

[link]

Ez tehát alsóállású.


A csonthéjasról nem tudok ilyen biztosan nyilatkozni, de ha elképzelek egy barackot/málnát stb, nincs egyéb alkotója mint az exo-meso-endo carpium meg a mag...

Én tehát azt gondolom, a csonthéjasok felső állásúak.


De egyébként szerintem a termés milyenségének nem kritériuma hogy hol van a magház. Lehet egy tüsző termés is szabad vagy almába burkolt. csak szerencsétleneket ilyenkor le "áltermés"-ezik. eléggé nemtetszik ez a diszkrimináció...


Vagy ott a makk esete is. Amit mi makknak képzelünk, azt álmakknak csúfolják. Valódi nux, tehát felsőállású viszont a corylus vagy az aesculus.

2012. márc. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!