Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mivel magyarázható tudományosa...

Mivel magyarázható tudományosan ez a jelenség?

Figyelt kérdés
Nem véletlenül ebbe a kategóriába írtam, mivel nem hiszek a természetfeletti dolgokban. A történet a következő. Gyerek korom óta teljesen reális álmaim vannak, ez alatt azt kell érteni, hogy teljesen átlagos életet élek csak más korban, vagy épp testben. Ez egy darabig nem volt furcsa egyáltalán, mert betudtam annak, hogy tudatosan álmodok. Pár éve viszont elkezdtem jegyzetelni mindent amire emlékeztem, a tájat, az embereket, arcokat, de legalább valami kis emlékeztetőt felírtam mindig. Egyszer álmodtam egy teljesen átlagos "életet", saját testemben, fiatalon, a "valós" életemben is létező barátaimmal sétáltam este egy utcán, és ők beszélgettek. Mivel elég jó kedélyű vagyok általában, egyből az rémlett felkelés után hogy megjegyeztem milyen jó seggük van. :D Erre ők elkezdtek beszélni arról, hogy meg kellene mutatni a "kis madarat" a buszon. Erre egy teljesen abszurd beszélgetés bontakozott ki, a kis madárról, és egy vitorláról. Erre én megjegyeztem, hogy istenem hova kerültem. Amit akkor szoktam mondani amikor felakarok ébredni ha "badtripem" van álmomban. Ezeket leírtam, a környezetet is, és ezután még sok más álmot is. Talán rá fél évre(nem mesét írok szóval innen tárgyilagos leszek)ugyan ez megtörtént, ugyan ezt a beszélgetést éltem meg. Meg is kérdeztem tőlük, hogy "Most ez olyan De javu nem?" Erre se álmomban, se ott nem válaszoltak, és ez végleg megerősített a már előtte kibontakozott érzésemben, amit a kis madaras beszélgetés "berémlése" okozott. Ezért csináltam egy fényképet, majd otthon megnéztem...és teljesen egyeztek az ismertető jelek is, amit az "álomnaplómba" leírtam. Fogalmam sincs mi lehetett ez, igazából egyetlen magyarázatként a hallucinációt tudom megemlíteni, vagy pár percre újra éltem az álmom. Mindenesetre én ezzel nem vagyok megelégedve, és eléggé foglalkoztat azóta is, szóval szívesen várom mindenki véleményét.
2011. dec. 25. 01:41
 1/8 A kérdező kommentje:
Erre erre erre...bocsi. Erre.
2011. dec. 25. 01:42
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már ilyen, vagyis hasonló. Viszont irigyellek, mert én próbálkoztam a tudatos álmodással,de nem igazán lett eredmélye vagy rossz technikát kezdtem tanulni esetleg nem voltam elég kitartó. Nem tudom.

Barátaimmal kóboroltunk nyáron egy erdőben. Egy mondat hallatára felkaptam a fejem. Az elém táruló kép teljesen ismerős volt. Aztán úgy éreztem, hogy ez már volt egyszer. Teljesen biztos voltam benne. Tudtam, hogy egyszer régen már átéltem ugyanezt, ugyanitt, ugyanezekkel az emberekkel valamikor régebben (évekkel ezelőtt). Engem is nagyon érdekelni kezdett. Egy két növény megismerésével viszont mondhatni megértettem ezt. Az általad leírt dolgok valamiért S. Divinorum tripre emlékeztetnek.

(Egyébként ha tudsz valami jó technikát a tudatos álmodásra, akkor írhatnál, linkelhetnél valamit, ha magadtól jöttél rá, akkor igazán kivételes agyad lehet. Ritka az olyan, aki magától ráérez erre.

2011. dec. 25. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem tudom a választ, csupán "Nem véletlenül ebbe a kategóriába írtam, mivel nem hiszek a természetfeletti dolgokban." ehhez szólnék hozzá. Csak tudományosan gondolkozni ugyanolyan korlátoltság, mint aki csak a vallást követi.
2011. dec. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves első! Tudatosan álmodni magamtól tanultam meg, szóval ebben nem tudlak kisegíteni. Viszont én finomítani tudtam sokat az álomnaplóval a tudatossági szinten, illetve azon is, hogy mennyire emlékszem. Szerintem érdemes neked is vezetni, illetve valóság próbát csinálni. Elvileg az a legegyszerűbb módszer. Amúgy ha már tripek, akkor én inkább egy DMT trip testen kívüli élményéhez hasonlítanám. :) Bár hasonlókat írnak salviára is. Amúgy nem hiszem, hogy kivételes agyam lenne. :D Inkább az, hogy sokat foglalkoztam már ilyen dolgokkal kis koromban is.


Második: :) Ki mondta, hogy én a standard tudományt támogatom? Én a "világról" is azt vallom, hogy holografikus alapú, ami gyakorlatilag "megengedi" az ilyesfajta időutazást. Csak ha ezt leírom, akkor biztos nem kapok egy normális választ sem itt. :)

2011. dec. 25. 16:24
 5/8 anonim ***** válasza:

A DMT-t már egy ideje le akarom tesztelni. Nem sokat tudok róla (wikipédia, daath.hu) Ha tudsz magyar nyelvű beszámolót szívesen fogadnám (5-MAO-DMT). Olyanok érdekelnének, hogy milyen a felfutása, csúcsa, lecsengése. Milyen intenzív (mondjuk Albert bácsi csodaszeréhez képest). A lelket csavarja inkább (mint a kalapos élő organizmusok) vagy az érzékszerveket állítják egy sokkal kifinomultabb szintre (Albert bácsi cucca). Nem a tompulás a lényeg nekem, nem nyomok mindent össze-vissza ész nélkül (ritkán csinálok ilyeneket). A tudatalattim feltárása, önismeret és transzcendens élmények miatt nyúltam ilyenekhez.

Úgy próbáltam álmomban öntudatra ébredni, hogy kis sárga cetliket ragasztottam egy pár helyre. Rajta kérdések voltak, olyanok pl: Most álmodsz? A válasz mindig igen volt (ébren). Reméltem majd álmomban is találkozok ezekkel a cetlikkel, de nem sikerült, vagy nem figyeltem rá. Egyszer volt, mikor öntudadra eszméltem alvás közben. Nagyon érdekes volt. Álmodtam egy átlagos álmot. Felébredtem, majd elég abszurd dolgok történtek velem. Nem értettem semmit. Gondolkoztam, hogy hogy kerültem oda, de az álom előttről semmire nem emlékeztem. Teljesen valóságnak éreztem és nem tudtam megmagyarázni, hogy mi történik körülöttem. Aztán még egyszer felébredtem. Percekig gondolkoztam, hogy ez az a valóság, ahonnan indultam, vagy csak egy újabb alternatív, agyam által felépített valóságban vagyok-e. Mivel minden emlékem fel tudtam idézni az alvás előttről, ezért igennek vettem a választ. Nagyon érdekes volt. Azóta sajnos nem volt ilyen.

2011. dec. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon vigyázz ezzel a tudatos álommal! Olvastam, hogy vannak akik teljesen uralják az álmukat és ilyenkor nehezen különböztethető meg az álom a valóságtól. Halottam olyan esetről, hogy bennragadt az álmában, teljesen be is lehet ettől kattani úgyhogy ne erőltesd.
2011. dec. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Daw szerintem folytasd ezt amit leírtál, ez is jó módszernek tűnik. Egyébként természetesen én is rekreációs, önmegismerő céllal fogyasztottam ezeket, szerintem nem is lehet máshogy, nem szétcsapásra valók. Tripekkel kapcsolatban nem igazán tudok több magyar nyelvű oldalt, csak amit te is említettél. Én mindenesetre egy tiedhez hasonló irányultság esetén nem félnék tőle, én mint "első pszichedelikám" próbáltam ki a DMT-t, egyedül, és hát pár pillanatól eltekintve nagyon pozitív élmény volt.


Kedves utolsó, én nem hinném, hogy ilyen veszélyeket rejt magában a dolog. Illetve ilyen alapon sok mindent nem csinálhatnának az emberek, mert van aki pl. allergiás a körtére. Most akkor ne egyen senki körtét? :) Nagyon kicsi az esélye szerintem arra, hogy rajta maradj, és káros legyen ez egy emberre.

2011. dec. 25. 20:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Az elég komoly, hogy csak így bele mertél vágni egy DMT tripbe egyedül, a "másik" oldalon tett utazás tapasztalata nélkül. Viszont a tudatos álmodással felkészültél, ha úgy nézzük. Én az első lizergsavas utam előtt sokat készültem rá. Az volt az egyetlen alkalom, mikor nem egyedül utaztam. Az akkori barátnőm megneszelte mire készülök. Azt mondta, inkább ott lesz velem, fogyaszt ő is, csakhogy ne egyedül legyek. Ennek nem igazán örültem. Én sem tudtam mi lesz, nem hogy ő (pedig minden erről szóló dolgot elolvastam). Nem akartam rázúdítani a tudatalattim tartalmát, mert én se voltam tisztába vele, hogy mit is rejt valójában. Ez egy céltalan trip volt. Végül is az volt a célja, hogy megismerkedjek a pszichedelikus tudatállapottal. Kaptam hideget is meleget is (előjött az első alkalommal fogyasztók tipikus hibája, hogy nem kellett volna, ennek ellenére nagyon "megérte"). Mikor már nem kapaszkodtam a "valóságba" akkor értettem meg, hogy ez az anyag olyan, mint az atomenergia. Nem mindegy milyen céllal nyúlok hozzá (rossz kezekben atombomba lesz belőle). Sajnos nincsen hozzád hasonló felfogású barátom, ezért teljesen egyedül vagyok ilyen téren. Nincs kivel megosszam a tapasztalataimat (sajnos a lány sincs már velem egy jó ideje, jelenlegi barátnőmnek fogalma sincs a dolgokról). Sok barátom furán néz rám (junkie hozzáállásúak), mert mindig visszautasítom az általuk kínált pszichedelikumot (nekik elég az, hogy torzul a látott kép). Pedig tudják, hogy nem vetem meg. De az nem az a hely, idő, ami nekem ideális lenne (persze nekik bejön a rivotril-házipálinka kombó is, mondjuk én még soha nem próbáltam, nem is nagyon akarom).

Ha szerinted megéri folytatni az általam tanult udatos álom technikát, akkor biztosa folytatom. Nem beszélsz te hülyeséget ennyi tapasztalattal a hátad mögött...

Lenne egy kérdésem feléd, milyen zenéket hallgatsz? (amennyiben nem akarsz válaszolni, ne tedd. nem vallatás ez). Én úgy vettem észre magamon, hogy teljesen megváltoztam ennek hatására. A zenei "ízlésemben" ütközött ki ez a legjobban. ma már meg se tudnák lenni a goa, dubstep, drum&bass nélkül. Ja igen... Ozora feszten voltál-e? Én már 4 éve szeretnék eljutni, de sajnos nem úgy alakultak a dolgaim. (bocs, hogy személyes dolgokat kérdezek, de valamiért nekem nagyon jó veled "beszélgetni".

2011. dec. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!