Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit gondoltok erröl az elmélet...

Mit gondoltok erröl az elméletről hogy a vámpírok élnek? Egyik Blogon olvastam és szerintem nagyon jó elmélet és hihető is! :D

Figyelt kérdés

"Sokat foglalkoztat gyerekkoromtól ez a vámpír kérdés. Mindig úgy éreztem, hogy vannak halhatatlan lények.


Aztán nemrég felröppent egy hír, mely szerint megtalálták azt a gént, ami az öregedést beindítja. Magyarul valamikor valaki vagy valami belénk kódolta hogy meg kell halnunk. Csakhogy ezt a kódot megfejtették. Érdekes módon azóta sincs semmi hír...


De ha ez így van, akkor miért is ne fordulhatna elő az, hogy valaha élt egy (vagy több) ember, akiben/akikben ez a gén nem lépett működésbe - ergo nem öregedett/öregedtek?


Na és mi van akkor, ha rájöttek, hogy gyerekeik/unokáik meg fognak halni, mert nem örökölték ezt a "génstop"-ot?


Tételezzük fel, hogy a vér a kulcs. Mi van akkor, ha van egy baktérium, ami nem engedi működésbe lépni ezt a gént/géneket? Vannak olyan holttestek, amik nem bomlanak el. Ez tény. De vajon mitől? A bomlásért mint tudjuk, baktériumok felelősek. De mi van, ha ez a baktérium megöli a többit? Nos elárulom: nem fog a test oszlani! És ha ehhez hozzátesszük azt, hogy ugyanez a feltételezett baktérium (vagy lehet hogy valami más organizmus) blokkolja az öregedés beindulásáért felelős gént, akkor kész is a mi kis vámpírunk.


Tegyük fel, hogy eme baktérium (vagy inkább nevezzük szimplán organizmusnak) megöli a bomlásért felelős organizmusokat, és valószínüleg akkor az emésztésért felelősöket is. Ebből egyenesen következik, hogy ezek az emberek képtelenek emészteni. Na de mi van a vérrel? Az kész tápanyag. Ha megisszák, tápanyaghoz jutnak, és nem épülnek le a sejtjeik, tehát életben maradnak. A vért nem kell emészteni.


Aztán ott van az erő. Az ember alapvetően kb. 5-ször gyorsabb és erősebb, mint amire véli hogy képes. Valami ugyanis blokkolja az izmainkat, mégpedig azért, hogy ne sérüljenek annyira meg, hogy használhatatlanná váljanak. Csakohgy ha nincs öregedésgén, akkor felgyprsul a regeneráció. vagyis szinte a teljes erejét képes kihasználni az egyén, mivel ha keletkeznek is apró szakadások a nagyobb erőkifejtéstől, szinte azonnal regenerálódnak is. A sebek pedig szintén lényegesen gyorsabban gyógyulnak ebben az esetben."


2011. dec. 25. 15:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Szerintem rögvest minden második ember szeretne örökké élni."


És meg is adnának érte minden pénzt értsd már meg. Ha el tudnád adni az örök életet te lennél a legnagyobb vagyonú ember a Földön.

2011. dec. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Jó kis elmélet, egy vámpíros filmhez jó lenne. Egy több száz éves ember nem lenne képes inkognitóban maradni a mai világban, attól függetlenül el lehetne hinni, hogy évek múltával kikapcsolhatják ezeket a géneket a genetikusok és mársi kész az első "vámpír".

Először is az öregedést beindító gén nem egyetlen gén, hanem több génből áll. A testünk sejtjeinek szaparodásakor az új egyedek néha apró hibákka jönnek létre, amik nem képesek maximálisan funkcionálni. Minnél több ezeknek a sejtekenek a száma annál elöregedettebb a szervezeteünk. Ez az öregedés folyamata lényegében. Pár állatfajnál sikerült ezt befolyásolni a genetikusoknak, egereknél azt hiszem 1,5x olyan hosszúra növelték az élettartamaot, de teljesen kikapcsolni nem tudták az öregedést.

Vannak olyan holttestek, amik nem bomlanak el? Ezt nem is hallottam, szerintem kamu.

2011. dec. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
20%

Halihó emberek! Most miről is beszélünk? Vámpírok léteznek-e vagy nem, értem...Szerintem mindannyiunknak el kellene fogadnunk azt a tényt, hogy túl "kevesek" vagyunk ennek a kérdésnek a megválaszolásához. Hát én nem tudom, nekem kicsit furcsa, hogy valaki mért ír ide egy oldalas litániát pl. a létezésük megcáfolása végett.

Skacok!!!??! Hát ne már....melyikőtök érzi magát olyan janinak, hogy egy ilyen kérdésre csak úgy kerek perec megmondja a frankót? És mi van akkor kedves mélyen tisztelt tudóskám, ha holnap összetalálkozol egy vrikolakasszal? ....Szerintem ezzel csak olyan emberek foglalkozzanak, akik nem írnak ilyen fórumokon....remélem értitek mire gondolok...

2012. szept. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Stella97, isten hozott a természettudomány rovatban. A nálatok - az ezotéria rovatban - elfogadott szabályokkal ellentétben mi itt a tényekkel és a valósággal foglalkozunk. A sikeres és gyümölcsöző együttműködés érdekében kérlek fogadd el a természettudomány játékszabályait, vagy keress olyan rovatot, ahol a manipuláció, a semmitmondás, az érvek helyett használt hit az elfogadott közösségi norma. Köszönöm.
2012. szept. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Stella97, fordítom az előzőt:


Ha hiszékenység alapon ítélkezel, menjél vissza az ezotériába - tudod, ez a tudomány nevű dolog TÉNYEKEN, (igen, csupa nagybetűvel) alapul.


Fel lehet állítani hipotéziseket (ezek azok, amit ti folyton elképzeltek) csak ezek kapásból porrá omlanak, amit egy picit is közel engedjük őket a valósághoz.


Ciki, de ez van :)

2012. szept. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
mindenség
2013. júl. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!