Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van ellentmondás a két mondás...

Van ellentmondás a két mondás között (fekete lyuk, gravitáció)?

Figyelt kérdés

Tehát hallottam már ezt:


"a tér nem bír el akármekkora gravitációt" - amikor egy elég nagy csillag a végét járja, magába roskad, és fekete lyuk jön létre.. tehát mintha a tér egy bizonyos pontban eltorzulna -> ez a torzulás nem más mint a fekete lyuk


"minden objektum mozgásban van a világegyetemben" - tehát nincs egy kitüntetett galaxis, amely nem változtatna helyet a világűrben.. nincs fekete lyuk, amely a térnek mindig ugyanabban a pontjában lenne..


tehát a kettő kapcsán nem értem a fekete lyukat.. akkor a fekete lyuk is változtatja a helyét? akkor úgymond nem károsítja a teret, amelyet "végigszánt"? nincs a TÉR vagy TÉRIDŐ fogalmára valamilyen más modell, mint a lineáris algebrás verzió?


2011. dec. 27. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egy nagy valaki, de ha a fekete lyuk torzítja a gravitációt.

Ha arrébb megy akkor arrébb torzítja és ahol volt ott a téridő helyre áll.

2011. dec. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat azt a 'ha'-t elfelejtettem kitörölni... :(
2011. dec. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ennyi az egész? tehát a tér nem "sérül" maradandóan?
2011. dec. 27. 16:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

Lehet, hogy ezt is elég jól félre értettem, de ha jól emlékszem Einstein mondta, hogy a téridő az alakítható,nyújtható stb. kb mint egy gumiasztal.

Azon is ugrálhat egy 100 kg-os ember(fekete lyuk) mégis vissza áll... :D

2011. dec. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"a tér nem bír el akármekkora gravitációt"

Ez egy nagy butaságnak tűnik, a többi szövegedet is olvasva.


Az anyag nem bír el akármekkora gravitációt.

Ez úgy néz ki, hogy ha egy test közeledik a fekete lyukhoz, akkor először a gravitációk különbsége (a két vége között) széttépi a testet.


Utána, mikor már apró darabokra van tépve, az akkor már sokkal nagyobb gravitáció széttépi a molekulákat atomokra.


Utána az atomokat (atommag, elektronok).


Utána az atommagot.


Utána az ezt alkotó részeket (kvarkok, stb) is.


Mire leér a fekete lyuk középpontjába, szétesik húrokra. Ezek tapadnak aztán hozzá az ott lévő többi húrhoz.


A tér közben görbül - ott, ahol a középpont van, nagyon görbül - de azért köszöni, jól érzi magát.

Ha a fekete lyuk odébbmegy, akkor a tér a régi helyén kiegyenesedik, az új helyén kezd el görbülni.

2011. dec. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!