Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Körülbelül mennyi emberrel...

Körülbelül mennyi emberrel lehetne újra benépesiteni a Földet?

Figyelt kérdés

Mekkora az a csoport aminél azt lehet mondani hogy az már nem tud fentmaradni? Mondjuk mert túl belterjes lesz, nincs elég génváltozat, vagy nem tudom.

Tehát ha mondjuk egy lakatlan szigetre kitennénk egy csoportot akkor annak hány fősnek kéne lennie minimum, hogy megmaradjanak mondjuk 1000 év múlva is


2012. jan. 2. 00:17
 1/10 anonim ***** válasza:

ezt pontosan nehéz megmondani, mert nem szoktak ilyen kísérleteket csinálni, főleg nem emberekkel. meg sok dologtól függ, többek között a kiindulási populáció egyedeinek genetikai sokszínűségétől, meg attól hogy milyen genetikai betegségeket hordoznak magukban.

Meg ha ez a csoport nagyon okos emberekből állna, akkor a túlélés érdekében valszeg valamiféle populációkontrollt csinálnának, főleg ha még műszerek is lennének erre.

2012. jan. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Shai-Hulud ***** válasza:
39%

Látod, az Úrnak ez két emberrel is sikerült.

Bár ha szigorúan veszem, akkor csak egy emberrel, hiszen a második csak az elsőnek a bordacsontja volt...


Na EZT csináld utána! :-DDD


Úgy tudom, hogy kb. 50 főre becsülik azt a csoportot, amely genetikailag biztosíthatná a túlélést. De.... Ugye nem a közelgő világvége miatt kérdezel ilyen hülyeségeket?


Pedro

2012. jan. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
30-60 szerintem.
2012. jan. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50-60 elég lenne? Amúgy mintha lett volna arról szó egy időben, hogy minden mai ember ugyanattól a kb. 2000 elődtől származik. Ha ez igaz egy biztos számunk már van:D
2012. jan. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezt nagyon nehéz megmondani.Én egy olyan 1500-2000 emberre saccolok,akik nem rokonai egymásnak,és minden férfi nemzőképes,valamint minden nő képes utódokat szülni..De ez csak az én tippem,semmi alapja nincs!
2012. jan. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Shai-Hulud ***** válasza:

Nahát!

Hogy mennyire haszontalan volt az előző válaszom!

Vagy csak néhányan az ellenszenvüket élik ki ilyen hogy is mondjam csak "bátor" módon?


:-DD Pedro

2012. jan. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Pedro ne vedd nagyon a szívedre én egyszerűen azért nyomtam dislikeot mert szar poén volt.


[link] - ez a kép jutott eszembe rólad egyébként

2012. jan. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Shai-Hulud ***** válasza:

Hehe...


Nekem meg ez... :-DD

[link]


Pedro

2012. jan. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pedro, nekem tetszett :P


Sőt, még hozzátenném, hogy Istennek úgy sikerült, hogy utána erős vérfertőzés volt (testvér testvérrel). :D

2012. jan. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Eleg ket ember, akit ugy hivnak Adam, meg Eva es problema megoldva.


Amugy elozo, milyen testver testverrel? Ket fiu volt, de az egyik kinyirta a masikat, igy csak fia az anyjaval lehetett.

2012. jan. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!