Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy 10 Kw - os generátort...

Egy 10 Kw - os generátort szeretnék munkára fogni. Hogyan számolható ki a meghajtásához szükséges erő?

Figyelt kérdés
Pl,: egy 2 M átmérőjű kerék kerületén mekkora súlynak kell lenni ,hogy a generátor áramot termeljen folyamatosan ? ( lásd Pl.: vízkerék )
2012. jan. 2. 10:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy ezt meg tudd mondani, ismerni kell a névleges fordulatszámot is, amin a 10 kW-os teljesítményt leadja.

Ha ez megvan, akkor már csak azt kell megjegyezned, hogy a teljesítmény a fordulatszám és a nyomaték szorzata. Megvan a fordulatszám, a teljesítményből kiszámolod a szükséges nyomatékot, amivel tekerni kell a főtengelyt. Ha pedig megkaptad a nyomatékot, akkor már egyszerű feladat kiszámolni, hogy egy 2 méteres erőkaron mekkora erőnek kell hatnia, hogy akkora nyomatékot hozzon létre, amekkora neked kell.

(de a vízkerék - ha emlékeim nem csalnak - nem modellezhető egyszerűen egy kerék kerületén ható nehézségi erővel)

2012. jan. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Érdekes módon a gyártók nem adják meg az ideális fordulatszámot.Egy elektronikát mellékelnek .Ezért nem vettem meg a generátort,mert nem tudom ,hogyan méretezzem a meghajtást.Áttétellel nem nagy szám növelni a fordulatszámot.DIREKT MEGHAJTÁS ESETÉN ! MEKKORA ERŐ KELL ?

A többit már intézem,( Pl : áttétel )De nem tudom az alap adatokat Pl, lehet ,hogy nem elég az átmérő, - lehet 3 - 4 méteres átmérővel kell építeni a meghajtó kereket. Azonkívül a fordulat állandó 100 fordulat / perc ( KB )

Tehát ez az összes ismert adat . Aki tud segíteni, kérem konkrét számítást mutasson

2012. jan. 2. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!