Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi a feszültség, ha a...

Petyaa97 kérdése:

Mennyi a feszültség, ha a méréshatár 25V?

Figyelt kérdés
2012. jan. 2. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Maximum 25V , vagy tönkre megy a műszer.Amíg nincs rajt fesz.forrás addig a feszültség 0V.
2012. jan. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Tehát akkor 0 V vagy 25 V???

2012. jan. 2. 14:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Vagy a kettő között bármi. Amúgy valszeg 25v felett is bírná a műszer egy ideig.
2012. jan. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Ha egy 9V-os elemet kötsz rá, akkor 9V :) persze ha nincs lemerülve ;)

Nyilván még bírhatná, de nem tesz jót neki, hogy "kóstolgatjuk" meddig mehetünk el.

2012. jan. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

megint én


Ezt egy feladatnak tudom elképzelni, hogy vannak mutatók adott helyzetbe, skálázva csak nincs odaírva, hogy mekkora a méréshatár. Erről van szó?

2012. jan. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A felhasználóneved alapján kb 15 éves lehetsz, 7-8. osztályban, ezért gondoltam feladatra, meghát vége a téli szünetnek...házi volt mi? ájjáájj mindent az utolsó pillanatra :) én is így szoktamXD
2012. jan. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
A mereshatar nem adja meg, hogy mennyi a mert ertek. A mereshatar azt definialja, hogy a meres milyen tartomanyban tortenik. Azaz 25V a mereshatar, akkor a feszultsegmero 0 es 25V kozotti ertekeket kepes merni, ez barmennyi lehet. Azert vigyazni kell: a mereshatarnal nagyobb feszultseget ra kapcsolva tonkre is mehet. A mereshatar beallitasa azert szukseges, mivel altalaban van egy adott meresi pontossag: lehet, hogy neked csak par tized voltot kell merned, ha fix mereshatar lenne, mondjuk 1000V, akkor a par tized volt olyan kis resze ennek, hogy nem latnal pontos eredmenyt (mutatos muszer eseten azert, mert tul kozel van a nullahoz, de digitalis muszer eseten is adott, hogy hany szamjegyet tud megjeleniteni stb). Ha nem ismert a feszultseg, akkor erdemes nagy mereshatar beallitassal kezdeni: ha a muszer olyan erteket mutat, ami belefer egy kisebb merestartomanyba (vagy esetleg egyenesen nullat, mert olyan kicsit az ertek, hogy nem is latsz elterest nullahoz kepest - felteve ha tenyleg nem nulla a feszultseg ...), akkor persze lejebb kapcsolhatsz, es ott pontosabb eredmenyt is tudsz kapni ezaltal.
2012. jan. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A feladat: Mennyi a feszültség, ha a méréshatár 25V?

Egy ötösskálán 3,2 van bejelölve. Így lehet, hogy segít. :P

2012. jan. 3. 15:24
 9/9 anonim válasza:
16
2012. jan. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!