Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hova mennyek továbbtanulni? (...

Hova mennyek továbbtanulni? ( lent )

Figyelt kérdés

Tudom, hogy még egy kicsit messze van ( 7.-es vagyok ), de szerintem már érdemes elgondolkodni azon, hogy hova menjek továbbtanulni.


Az egyik amit kinéztem az a kutyapszichológia. Ahoz milyen tantárgyak kellenek?? Abból csak egyetem van??


A másik a boncmester. Ahoz csak a biosz kell, nem??

Van valamilyen gimnázium, ami jó ahoz??


2012. jan. 4. 21:02
 1/5 anonim válasza:
55%
Szerintem először tanulj meg helyesen írni. :)
2012. jan. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem vissza az alsó tagozatra
2012. jan. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

"kutyapszichológia"

ilyen szak nincs. esetleg ezeket tudom ajánlani:

Szent István Egyetem / Állatorvos-tudományi Kar-on belül Állatorvos Szak

illetve amelyik egyetemen van Biológia Szak, ott szoktak lenni olyan Tanszékek, oktatók, akik állatok, pl. kutyák pszichológiájával foglalkoznak.


"boncmester"

ilyen szak sincs, csak úgy hipp-hopp. és olyan nincs, hogy "csak biosz kell" - számít még a fizika, kémia, matematika.

el kell végezned az Általános Orvos Szakot valamelyik orvosi egyetemen (SE, PTE, SZTE - mindegy, melyiken). ez egy osztatlan, sok-sok éven át tartó képzés, amit ha sikerül elvégezned, akkor szakosodnod kell, az még további jópár év. és aki orvosin tanul, az is rengetegszer meggondolja magát, még ott helyben, merre is akarja folytatni a tanulmányait. már ha sikerül neki bent maradni, mert nagyon kemény, húzós.


Szerintem keress olyan gimnáziumot, ahol emelt szinten tanítanak biológiát, kémiát, fizikát; már 9-10. évfolyamon is! Legyen reáliskola, biológia tagozatos! Fontos még, hogy a matekot alaposan, jól tanítsák, verjék beléd. Anélkül meg sem lehet moccanni.

Illetve nagyon ajánlom még, hogy hajts rá a nyelvekre is. (Orvosin tanuló ismerőseim mondják, hogy van, amikor a diavetítés angol nyelvű vagy csak ilyen szakszöveget találnak...) Angol, latin, francia/spanyol stb. - ezek válnak a hasznodra.

2012. jan. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tanuljon nyelveket, amikor még magyarul se tud??
2012. jan. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kutyapszichológiát biológusin sem tanítanak, az etológia (bár jelentős mértékben foglalkozik a kutyák etológiájával pl. az ELTE Etológia Tanszéke).
2012. jan. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!