Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Orvos/ orvostanhallgatók (...

Orvos/ orvostanhallgatók ( vagy bárki aki ért hozzá)?

Figyelt kérdés
Valaki le tudná írni a biofizikai magyarázatát annak, hogy az EKG görbe Q és S hulláma miért van az izoelektromos vonal alatt? Tényleg nagyon hálás lennék ha valaki el tudná magyarázni!
2012. jan. 8. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Pont azét, amiért egyik hullám sem izoelektromos. Mert az egyes területek között potenciálkülönbség áll fenn.

Ha megérted azt, hogy mit mutat az EKG és hogyan, akkor logikus a dolog. Szívesen segítek, de így elég nehéz. Nem igazán tudom, hogy mit tanultál, mit nem értesz rajta pontosan.

2012. jan. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az az igazság hogy én sem tudom pontosan mit akarnak. Kihangsúlyozták, hogy ezt nagyon kell tudni, mert buktató jellegű kérdés. Talán valahogy így hangzott a kérdés: "Mi történik sejtszinten ami miatt a Q és S hullámok az izoelektromos vonal alatt vannak, azaz negatív tartományban?"


Tudom ezt a sejtszinten részt kihagytam, bocsi, pedig lehet hogy ez a kulcsa:) De akkor se tudom itt mit akarnak.


Mindegy, azért köszi hogy megpróbáltad!

2012. jan. 9. 11:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát nem értem mit akartak ezzel. Milyen szakos vagy? Milyen tárgyból tanultad? Csoporttársaid nem tudnak használható infót adni?


A q hullám a septumnak az aktiválódása. Az aktiválódás iránya előre, felfelé és jobbra történik.

Az S hullám a jobb kamra és a bal kamra bazális részének az aktiválódását jelzi.


Az EKG elektródái különböző irányokból "látnak" rá a szívre. Minden elvezetés máshonnan nézi a szívet.

Az ingerület egy vektort határoz meg, aminek van nagysága és iránya is.

Ha az adott vektort rávetítjük az elektróda által meghatározott egyenesre, akkor attól függően, hogy az elektróda felé halad, vagy attól távolodik az ingerület, attól függően lesz a hullám pozitív vagy negatív.


Tehát az, hogy mi van az izoelektromos vonal felett meg alatt, az attól függ, hogy honnan nézzük:D

Pl. a P hullám a legtöbb elvezetésben pozitív, de aVR-ben negatív.


Szóval egyszerűen tényleg képtelen vagyok felfogni, hogy mire utal a kérdés:D

De ha leírod, hogy kb. mit tanultatok meg mi a tantárgy, akkor talán eszembe jut vmi.

2012. jan. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ÁOK-ra járok, a tárgy meg biofizika...


Valószínűleg ez csak az egyik kedves prof saját hülyesége. Köszönöm, hogy leírtad, legalább összeállt a fejemben a kép! Max. ha pont ezt a kérdést kérdezik, akkor így jártam.

Tényleg köszi a segítséget!

2012. jan. 9. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!