Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol találhatnék állatok...

Hol találhatnék állatok rendszertanani sajátosságaira összefoglaló dokumnetumot?

Figyelt kérdés

Olyat keresek amibe levan írva röviden, hogy melyik állattörzsre milyen szervecskék a jellemzőek. Kiválasztás, idegrendszer, szaporodás stb... egészen az emlősökig

köszi előre is a segítséget


2012. jan. 12. 14:49
 1/2 bromkrezol ***** válasza:
Az állatok rendszertani sajátosságaira az állatrendszertan könyvekben találsz adatokat. Viszont amit keresel, az a szervezettan. Pl. Hollósi Gábor funkcionális anatómia I-III.
2012. jan. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Javasolhatom a Papp-féle Zootaxonómiát, az elég röviden tárgyalja taxonómiai megközelítésben az anatómiát. (Csak sok ponton elavult, és nem igazán lehet megszerezni a könyvet. Én eddig életemben egyszer találkoztam vele, de két évig kerestem, mert hiavatlos jegyzet volt.) Vagy ha jó példafajokkal, hogy nagyon sok összehasonlító anatómia könyv van, keress ilyeneket (Google segít). A Zootaxonómiát csak egyetemi szinten ajánlom.
2012. jan. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!