Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Összefüggés faktoriális és...

Összefüggés faktoriális és hatvány között. (? )

Figyelt kérdés

Valaki le tudná írni lépésről lépésre, hogy hogy jön ki ez az eredmény?


3^n+1/(n+1)*n!/3^n=3/n+1


2012. jan. 16. 01:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem rosszul írtad le a feladatot. Legalábbis így nem oldható meg (szerintem).


Helyesen szerintem így nézne ki :


3^n+1/(n+1)! * n!/3^n


Mert így már kijön az, aminek ki kell jönnie. Így:


1.) Összeszorzod a törteket:

(3^n+1 * n!) / (3^n * (n+1)!)


2.) Egyszerűsíted a megfelelő tagokat (külön a hatványtagokat és külön a faktoriálisokat).

(3 * 1 ) / ( 1 * (n+1) ) = 3/(n+1)


Megj:.

- Lehet előbb egyszerűsíteni, és utána összeszorozni

- Egyszerűsítés:

3^(n+1) = 3^n * 3

(n+1)! = n! * (n+1)

- Az eredeti feladatnál, amit te is írtál az volt a gond, hogy a hatványtagokat lehetett egyszerűsíteni, de a maradék n!/(n+1) tagot nem.

2012. jan. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez a királyság, amikor valaki úgy oldja meg a feladatot, hogy közben a hibás kiírást is kijavítja. :)
2012. jan. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

de zárojelezni normálisabban is lehetne, mert ez sokmindent jelenthet: 3^n+1/...


Így nem világos, hogy a +1 a kitevőben van-e, vagy a 3^n-hez adjuk hozzá, és utóbbi esetben az egész összeg a tört számlálója, vagy csak az 1.

2012. jan. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!