Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit jelent a "hármas" egyenlős...

Ozmium42 kérdése:

Mit jelent a "hármas" egyenlőségjel? (három vízszintes vonal)

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:

ekvivalens


De használattól függően mást is jelenthet.

2012. jan. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Relációs jelnek látom. Igazából sima egyenlőségjelet is írhatna helyette, de valamiért ezt használja a könyv, és nem értem miért. Kolloidkémiát tanulok, nedvesedésről van szó.
2012. jan. 22. 21:24
 3/9 anonim ***** válasza:
matekban azonosság, kolloidkémiában nemtom
2012. jan. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
7%
Hát ezt lehet, egyszerűbb lenne az évfolyamtársaidtól megkérdezni. A kolloidkémia elég speciális terület lehet, még az életben nem hallottam róla. :D
2012. jan. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Abban különbözik az egyenlőségtől, hogy állításokat szoktak vele összekapcsolni. Például lehet, hogy a hármas egyenlőségjel két oldalán van két állítás és mind a kettőben van egy kettős egyenlőségjel.

Kémiában gondolom nincsenek normális egyenletek (most nem emlékszem, hogy bárhol láttam volna kémiában sima egyenlőségjelet), ezért azt jelenti, hogy a két oldal ugyanaz.

2012. jan. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Silber ***** válasza:

A három vonalas egyenlőségjel definíci szerinti meghatározást jelent, bár manapság már ritkán használják.

[link]

2012. jan. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Silber ***** válasza:
Én nem a matematikában használatos, hanem a mérnöki oldali használatát mondtam. A wikipedia-szócikk alapján az előttem szólók válasza a korrekt, de én többször is így találkoztam vele a tanulmányaim során, mint definíciót jelképező jelet.
2012. jan. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A matematikában a geometriában a sokszögek egybevágóságának jelölésére és a kongruenciáknál alkalmazzák pl: a (hármasvonal) b mod c.
2012. jan. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

5(7x+8)+3(2x+b)≡ax+13 Ez a feladat. A hármas vonal annyit jelent, hogy van két tényező, amelyikben x van, és a maradék. Amelyikben x van, az egyenlő ax-szel. A maradék a szám, egyenlő a b-vel.


Tehát először felbontom a zárójelet.

35x+40+6x+3b=ax+13


Most összevonok

41x+40+3b=ax+13


Tehát amiben x van, az az ax. Itt 41x=ax. Tehát mindkét oldalt elosztjuk x-szel, és megkapjuk hogy 41=a.


A másik tag a maradék. Nos, mi maradt?

40+3b=13 /-40

3b= -27 / osztva 3-mal

b=-9


Tehát az a=41, a b= -9

2020. okt. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!