Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen viszonyban van az...

Milyen viszonyban van az információelmélet az evolúcióelmélettel?

Figyelt kérdés
Van-e közük egymáshoz? Mond-e állításokat az információelmélet az evolúció mikéntjéről, lehetőségéről? Beszélhetünk-e bizonyos típusú információkról, komplexitásról, információmegmaradásról, komplexitásnövekedésről? Főleg ID-s szemléletű válaszolók hsz.-eit várom.
2012. febr. 1. 22:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Bebeszéli magának például hogy elmebeteg, és az utód tényleg deviáns lesz."

Aki elmebeteg mar eleve devinas... nem meglepo, ha tovabb tudja adni.


"A DNS tanul a világból folyamatosan. "

De ez a tanulo DNS egy oltari nagy kamu. Vagy linkelj be egy hiteles kozlemenyt.


"Egyébként menjetek el egy magasabb szintű pszichológia szemináriumra..."

Es javaslom az alapszintu biologiat a magas szintu pszihologia helyett. ;-)

2012. febr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
ezt a pszichológiát ideje volna már kicsit megrendszabályozni, vagy kitiltani a tudományok közül. Tudom hogy nem minden pszichológus ilyen, de én simán elhiszem hogy egy magas szintű előadáson ekkora baromságokat állítanak a mélyen tisztelt tudós urak.
2012. febr. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Legalább azt megértenétek amit leírtam...

Hiába, nem véletlen nem tanítanak a majmoknak sem atomfizikát.

2012. febr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Annak aki azt mondta hogy a DNS tanul igaza van. Minden bizonnyal az epigenetikára gondolt.


[link]

2012. febr. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Ha egy bizonyos fajta információ, gyakran éri az embert, akkor bizony ez tárolódik a DNSünkben."

Kerlek mutass ra, hogy ebben mikent van benne az epigenetika. Ami itt le van irva, az a Lamarck fele evlucios model, amire sose volt semilyen bizonyitek.

2012. febr. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Milyen viszonyban van az információelmélet az evolúcióelmélettel?"


Sok közük nincs egymáshoz.


"Mond-e állításokat az információelmélet az evolúció mikéntjéről, lehetőségéről?"


Tudomásom szerint nem.


"Beszélhetünk-e bizonyos típusú információkról, "


A biológiában az információ a DNS bázissorendjét jelenti, ahogy a génekről RNS másolat képződik (transzkripció), illetve ahogy e templát alapján elkészül a fehérje (transzláció).


"komplexitásról"


ÉRTEM -es hülyeség. A biológiában a komplexitás annyit jelent: bonyolultság. Semmilyen elfogadott meghatározása vagy mérési módszere sincs. Az ÉRTEM sem tud ilyesmivel szolgálni csak dobálóznak a "komplexitás" fogalmával a nélkül, hogy halvány fogalmuk lenne arról, mi is az.


", információmegmaradásról"


Ilyen nincs. Egy valláskárosult fórumozó nemrég ezt találta ki, de attól ilyesmi nem létezik.



", komplexitásnövekedésről?"


Amint megmutatod, mi az a komplexitás és hogyan méred, azonnal mutatok majd példát a komplexitás növekedésére is. Addig értelmetlen fogalom.



"Főleg ID-s szemléletű válaszolók hsz.-eit várom."


Tőlük hiába vársz választ, ők maguk sem tudják mit jelentenek a fogalmak, amikkel dobálóznak. Legalábbis eddig akárhányszor megkérdeztem bármelyiket, mind inkább műsértődésbe menekült, csak ne kelljen válaszolnia.

2012. febr. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!