Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Meddig érdemes nézni az...

Meddig érdemes nézni az osztókat? (prímek vizsgálata)

Figyelt kérdés

Tanulok programozni, és egy olyan programot kellett csinálni ami kiírja a prímeket.

Nos, ez meg is volt, de azt mondták, hogy rosszul csinálom( pl. ha a tízet akartam levizsgáztatni, hogy prím-e akkor 1-10-ig elosztottam a tízet és a maradékokat néztem...)

Erre azt írták, hogy valószínűleg nem értem, de elég csak a gyökig nézni.

Ezen elgondolkodtam, és erre jutottam:

Egy szám gyöke az a szám melyet önmagával megszorozva az eredeti számot kapjuk.Ebből kiindulva, ha a gyöknél nagyobb számmal akarok osztani akkor a hányados biztos, hogy kisebb lesz a gyöknél, emiatt ( ha egytől kezdem nézni az osztókat) azzal a számmal ami a hányados lesz már vizsgáltam.

-->

x /* ezt akarom levizsgáztatni, hogy prím-e*/

y /* ez a gyök*/

elkezdem nézegetni egytől a számokat, hogy melyik hányszor van benne.Egyszer csak elérek y-ig ami ugyebár y-t ad ki hányadosnak.

z /* z>y*/

ha z-vel osztok akkor kapok g-t /*g<y */

És ezért nem érdemes a gyök fölött vizsgálódni

Jól gondolom?



2012. febr. 6. 20:07
 1/3 Sajtoskifli ***** válasza:
Pontosan
2012. febr. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A gyök fölött már azért nem érdemes, mert akkor már ugyanolyan osztásokat vizsgálsz, amiket korábban már megvizsgáltál. Pl. a 10/5-öt már megvizsgáltad akkor, amikor a 10/2-t.
2012. febr. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Jajj, nagyon szupi! :D

Köszi!

2012. febr. 7. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!