Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért fog eltűnni a természete...

Miért fog eltűnni a természetes szőke haj pár évtized múlva?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam hogy olyan 2060 körülre senki sem fog szőke hajjal születni.

Miért lesz ez? Miért tűnik el?


2012. febr. 9. 18:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%

Mert nézz körül. :) Mindenki szőkére festi a haját, vagyis ha valakinek preferenciája van a szőkére, akkor lassan alig 1% az esélye, hogy természetes szőkét fog ki. A szőke haj amúgy is recesszív, a dominánsabb sötét szín elnyomja, vagyis a szőke hajú illető gyermekei nagy eséllyel nem szőkék, hanem barnák lesznek. A szexuális szelekció eddig egy masszív 20%-on tartotta a szőkeséget, de a festés miatt ez is kiesik: nem lehet megállapítani, ki milyen hajszínű. Nem lesz preferenciális párosodás, és a recesszív gén nem ad előnyt, egyre kiszorul... feltehetően eltűnik, de megmaradhat egy nagyon kis százalékban, ami már nem sokat oszt-szoroz.

(Mert ugye vegyünk egy egyszerű modellt: két természetes szőkének szőke gyermeke lesz. De ha ez a két természetes szőke egyre kisebb eséllyel találkozik egymással, akkor előbb-utóbb mindenki barna lesz. Persze a helyzet ennél bonyolultabb, nem egygénes a modell, de a kétgénes sem sokat javít a helyzeten, a szőkék "napjai meg vannak számlálva".)

2012. febr. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ezt mondjuk én túlzásnak tartom, ennyire nem hiszem, hogy hamar bekövetkezik, de igen, el fog tűnni.

Mégpedig azért, mert az emberiség genetikailag egyre kevertebb és a szőke hajszín recesszíven öröklődik.

2012. febr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
2060-ra még biztos hogy lesznek szőke hajú emberek, szerintem 3000-re is simán esélyes. van egy ilyen elmélet hogy a jövőben minden ember kreolbőrű lesz, barna hajú és barna szemű. És mindezt az abszolút semmire alapozzák.
2012. febr. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Mert 2060-ra már mindenki cigány lesz, és a cigányok nem szőkék.
2012. febr. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

91% : nekem ez akkora hülyeségnek tűnik már ne is haragudj. Attól, hogy vannak festett szőkék, még a normál szőkék ugyanolyan arányban fognak szaporodni szőke férfiakkal. Nem hiszem hogy a hajfestés hatására a természetes szőkék gyerek nélkül halnak meg.

Ez egy erőltetett modell.

A cigányos komment tetszett.

2012. febr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Hát kár érte, mert szerintem nem rossz szín. Amúgy gondolom a szőkének minden árnyalata recesszíven öröklődik igaz?

Na meg ha szőke-szőke szaporodik, akkor gondolom megmaradhatna ez a szín nem?

2012. febr. 9. 21:00
 7/18 anonim ***** válasza:
61%

A természeti népek mind feketék(ezalatt nem pont vagy csak a bőrszínt értem),és ők sokkal többen vannak,ill. lesznek mint a europid embertipusúak.Egy ilyen családban van 10-11 gyerek,míg egy europid családban van 1-2-max. 3 gyerek.Ki lehet számolni.Egyébként is,nézd meg a nagyrasszokat,a 4-ből 3 nap full fekete a haja,ráadásul az europidba beletartozik a mediterrán tipus,az arab,stb.Egyedül az északira jellemző a szőke haj.

Ha 2060-ra nem is,de 2200 körül már nem lesz természetes szőke haj,esetleg nagyon ritka lesz.Ugyanez a vörösre is érvényes szerintem.

2012. febr. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért egyáltalán nem fog kiveszni pár évtized múlva. Számoljátok ki populációgenetikából, hogy mekkora szelekciós nyomás kell hogy legyen ellene, ha azt akarnánk, hogy kivesszen.
2012. febr. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Meg aztán ott a génsebészet. 50 év múlva már ki tudja, mi mindenbe fog belekontárkodni.
2012. febr. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy barátnőm ő természetes szőke volt.

Az anyja is szőke volt de az apja nem.

Akkor hogy lehetett szőke???

2012. febr. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!