Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha kimegyek a világűrbe egy...

Ha kimegyek a világűrbe egy űrállomásra, ugyan-úgy telik az idő, vagy mi?

Figyelt kérdés

Nem értettem, lehet én értem félre, de a fizikatanár azt mondta, ott nem úgy telnek az idők, mint itt a földön.

Az, ok lehet, hogy nem 0-24 óra van, de attól még ugyan-úgy öregednek az űrhajósok, meg minden nem?

Valami olyat magyarázott, hogy ott nem olyan az idő, mint a Földön....


2012. febr. 13. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Einstein speciális relativitáselmélete szerint a gyorsan mozgó rendszerben az idő lassaban tellik a lassabb vagy álló rendszerből nézve.


Az űrállomáson azért öregednek (egy nagyon picivel) lassabban az űrhajósok, mert nagy sebességgel keringenek a Föld körül. De ez olyan kis időkülönbség, hogy nagyon speckó óra kell, hogy mérni lehessen, mi nem is érezzük a különbséget.

2012. febr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyanolyan az idő.

A másodperc törtrészével telik másképp, ez biológiai szempontból tökéletesen elhanyagolható.

2012. febr. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Sajtoskifli ***** válasza:
51%

Illetve a gravitáció csökkenése miatt is lassabban telik (relatív) az idő, de ahogy írták, ez nagyon sokat nem számít, így jó közelítéssel hasonlít a földi körülményekhez.


Ezeknek inkább a fénysebesség tizedénél gyorsabban haladó testeknél, illetve nagyobb tömegek közelében (pl. fekete lyuk, neutron csillag) van jelentősége.

2012. febr. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!