Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire terjed ma Magyarorszá...

Mennyire terjed ma Magyarországon és a világban az intelligens tervezettség?

Figyelt kérdés

Olvastam a neten, hogy az ÉRTEM társaság azt tűzte ki célul 2020-ra, hogy a mai 60%-os evolúció elfogadottság 30%-ra mérséklődjön. Megvalósulhat? Előre félek ilyeneket olvasva:

"Az evolúció kérdése az a csatatér, ahol ma Isten seregei és a Sátán seregei megütköznek." - Jeszenszky

Ma még csak az evolúciót akarják eltörölni, holnap pedig a nagy bumm elméletét, aztán arra ébredünk, hogy az evangéliumokon kívül semmit sem lehet tanulni. Én nem értek hozzá, van erről valami statisztika, hogy mennyire terjed?


2012. febr. 18. 00:19
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
100%

Rövid válasz: nagyon.

Hosszabb: nézz körül itt is az evo-kreo, evo-ID viták között. Tényleg nagyon.

Amúgy az evolúciónak nem vallásnak kéne lennie, hanem egy tudományos elméletnek (modellnek), nem lenne itt gond. Isten és a Sátán seregei meg ütközzenek a Higgs-bozon körül, ha már a diplomás ID-sek 60%-a fizikus.

Statisztika nincs, a KSH nem csinált ilyet. (Ahog én tudom.)

2012. febr. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
62%

"Ma még csak az evolúciót akarják eltörölni, holnap pedig a nagy bumm elméletét, aztán arra ébredünk, hogy az evangéliumokon kívül semmit sem lehet tanulni. "


csak érdekességképp jegyzem meg: a nagy bumm ötletét egy katolikus pap vetette fel először. [link]


Egyetértek az előző hozzászólóval: az evolúcióból nem kellene hitvitát csinálni, és ez mindkét oldalra vonatkozik: én vallásos vagyok, de nem tetszik az ötlet, hogy tudománnyal szeretnék alátámasztani Isten, meg a lélek létezését, amikor ezek egyáltalán nem materiális dolgok. Mind1 ebbe ne is mennyünk bele, a lényeg, hogy az evolúció egy érdekes dolog, és mindenképp érdemes foglalkozni vele, az meg mindenkinek a magánügye, hogy mit gondol, hogyan alakultak ki az élőlények: csupán evolúcióval egészen az egysejtűektől, vagy valami más dolog is közrejátszott.

2012. febr. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos elképzelhető. Elképesztő mértékben terjed a butaság a világban. Minél kevesebbet kell gondolkodni, és minél kevesebbet kell a világból megismerni, annál jobb. az ID-sek meg pont ezt kínálják: féligazságok elemzését, amit Mari néni is könnyedén megért. Kár, hogy a valóságot nem fedi.
2012. febr. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 A kérdező kommentje:
És kérdem én, az európaiak miért nem fognak össze ez ellen? Az egész fertőt az USA-ból pénzelik.
2012. febr. 18. 08:05
 5/65 A kérdező kommentje:

ma 01:04


Tudtam, hogy a nagy bumm egy belga paptól származik "ősatom" néven. De ne keverjük már ide őket, mert itt USA-beli mélyen vallásos fundikról van szó.

2012. febr. 18. 08:56
 6/65 anonim ***** válasza:
80%

Jeszenszkynek részben igaza volt: Az evolúció kérdése az a csatatér, ahol ma Isten seregei és a józan ész megütköznek.


Amúgy nincs ok a parára, pár nagyon fanatikus veszi csak komolyan az egészet, az átlagemberek leszarják a kérdést. A döntéshozói szinten (egyelőre) nincs baj: vagy vannak annyira okosak, hogy tudjak, vagy legalábbis okos emberre hallgatnak.


Az ék stratégia nem halad semerre, nincsenek publikációk, nincs elismerés. A vitákból szanaszét verve jönnek ki. Nehéz dolog védeni a védhetetlent.


Amúgy azt jól látod, hogy mire megy ki a játék: a vallásosság erősítése, az egyházi befolyás és hatalom növelése.


De nem halad, az a baj, hogy nem tudnak felmutatni semmit, nincsenek eredmények. Kutassanak ki valamit, csináljanak valami csoda búzát, ami mindennek ellenáll, 10x annyit terem 10x olyan gyorsan. Mindezt persze tervezéselméleti alapokon, az aktuális genetikai paradigmákkal ellentétes megközelítéssel. :-) Az egész egy vicc... a tudományos világban senki nem veszi őket komolyan, mert amit csinálnak az nem tudomány. Hiába tesznek ki pár sültbolondot a kirakatba, a tudományos közösségben nincsenek jelen. Az evolúció tudománya nincsen mélyponton, nincsenek recsegő-ropogó összeomló bástyák. Azt, hogy ezt híresztelik az csak a laikusok megtévesztését szolgálja, mint ahogy az összes érvük is csak a laikusok előtt áll meg. Aki alapszinten tudja kezelni a google-t az utána tud nézni, és látja, hogy mekkora kamu az egész.

2012. febr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:

Vidiripi


A gazdasági válság is az USA-ból indult el. S mit tett ellene Európa? Vagy inkább úgy kérdezem mit tudott tenni ellene Európa?


Miért terjed ennyire a vallás. Józan paraszti ész csak gondolkodni kellene. Gazdasági válság ,911 ,természeti katasztrófák egymás után földrengés ,árvíz cunami. Háborúk ,gyilkosságok ,nyomor ,szegénység.


Ha szerintetek az evolúció az igaz akkor azt okoljátok. Mert az embernek vannak lelki szükségletei is meg ott van nála az a megmagyarázhatatlan dolog hogy az ember reménykedik sőt van hogy félve gondol a jövőre. Ezek mind szellemi dolgok. Kutassátok ki hogy az evo miért így hozta létre s meglesz a válasz.


"Amúgy az evolúciónak nem vallásnak kéne lennie, hanem egy tudományos elméletnek..."

2012. febr. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
59%

Vidiripi


dönci ezzel egyet értek.


"az egyházi befolyás és hatalom növelése. "


Sajnos sokakat csak ez vezérel a hatalom.

2012. febr. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
81%

Az a helyzet, hogy a papok is pénzből élnek, és, ha üres a templom, akkor felkopik az álluk nekik is. A motiváció teljesen érthető. Én nem érzem azt, hogy a vallásosság terjedőben lenne úgy általában, legalábbis a világ nyugati felén biztosan nem.


Egységes európai szintű fellépés a mozgalom ellen felesleges és kontraproduktív, mivel azt a látszatot keltené, hogy cenzúrát alkalmaz a tudomány, illetve hatalom. Erre semmi szükség. Habár az USAból indult a mozgalom, a precendens ítélet is itt született, ami kimondja, hogy az ID kreacionista ideológián alapuló világnézet, aminek nincs helye a tudományos oktatásban.


Ha ők ennek ellenére folytatják a kereszteshadjáratuk, akkor lelkük rajta, a szólásszabadság őket is megilleti, mint ahogy az UFÓhívőket és az auralátókat.


"Gazdasági válság ,911 ,természeti katasztrófák egymás után földrengés ,árvíz cunami. Háborúk ,gyilkosságok ,nyomor ,szegénység."

Ezek közül melyiket okozta az evolúciós elmélet? Mert a vallás és az istenhit ott van az okok között... :-)


"Mert az embernek vannak lelki szükségletei is meg ott van nála az a megmagyarázhatatlan dolog hogy az ember reménykedik sőt van hogy félve gondol a jövőre."

Ebből nem következik semmi. Az evolúció sosem állította az ellenkezőjét. Egy kicsit utánajárva láthatod, hogy egy egész tudományág foglalkozik azzal, hogy az evolúció tükrében értelmezze az emberi gondolkodást, viselkedést:

[link]

[link]

2012. febr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 A kérdező kommentje:

ma 09:21


Csak az a gond, hogy egyre több teret nyernek az oktatásban és a laikusok között (vagy nincs így? - nem tudom, nem láttam statisztikát sajnos) és ezzel a közvéleményt a valós tudomány ellen fordítják. Ez is olyan, mint az NWO, Illuminati, 911 és a többi. Hiába nem hisz ilyeneknek a józan ember, ha a közvéleményt a valóság ellen fordítják.

2012. febr. 18. 10:12
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!