Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Régi, jó 30 éves barlangi...

Régi, jó 30 éves barlangi kísérlet. Emlékszik rá valaki? (bővebben a leírásban)

Figyelt kérdés
Jó pár éve (lehetett vagy 10 is) láttam a TV-ben egy beszámolót egy kísérletről, ahol egy csoport barlangász egy hónapra beköltözött valamelyik magyarországi barlangba. A kísérlet célja - ha jól emlékszem - az összezártság hatásainak tesztelése volt. Ha emlékeim nem csalnak, valamikor a '70-es évek végén, '80-as évek elején végezhették ezt a kísérletet, többre viszont nem emlékszem belőle. Tényleg megtörtént ez az eset vagy csak én képzelődöm? Ha pedig megtörtént, mi volt ez, hogyan induljak el, hogy többet is megtudjak róla?
2012. febr. 20. 21:06
 1/4 hollófernyiges ***** válasza:
100%

Én ilyenről tudok, bár ez rövidebb volt.


A hazai barlangkutatás történetének egyik meghatározó eseménye volt a Cserszegtomaji-kútbarlangban 1996-ban és 1997-ben végzett 1-1 hetes időtartamú élettani és klimatológiai expedíció. A tudományos programban a helyi Labirint Egyesület tagjain kívül kilenc barlangkutató szervezet képviseltette magát. Az expedíció ötletgazdája és szervezője Fehér Katalin, a Pagony Barlangkutató Csoport vezetője volt. Az expedíció klimatológiai, radiometriai, élettani, mikrobiológiai és geológiai vizsgálatok elvégzésére, valamint feltáró kutatásokra szerveződött. 1998-ban ugyanez az összetételű csapat hasonló expedíciót szervezett az aggteleki Baradla-barlangban.

2012. febr. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Szerintem ez nem az lesz, amire én emlékszem (már ha tényleg emlékszem rá, nem csak képzelődöm), de hátha ezen a nyomon már el tudok indulni. :-)
2012. febr. 21. 11:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Én csak egy olyanról tudok hogy összezártak 10 átlag embert egy cellába meg 10 ember börtönőrnek neveztek ki véletlenszerűen. És bekamerázták a helyet hogy megvizsgálják az emberek viselkedését.Ennek ellenére az lett a vége hogy annyira beleélték magukat a szerepbe a tesztalanyok hogy leölték egymást. Azt hiszem 2-3 meg is halt. Egy svéd kísérlet volt azt hiszem meg is filmesítették nem olyan rég.

Barlangosról nem tudok.

2012. márc. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy rosszul emlékszem. Mindenesetre köszönöm ezt a választ is, a stanfordi börtönkísérletről én is olvastam már. Nem sokat, de annyi elég is volt.
2012. márc. 11. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!