Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémia zavart érzek az erőben?

Kémia zavart érzek az erőben?

Figyelt kérdés

nem teljesen világos ez a feladat:

A 2 H2(g) + O2(g) = 2 H2O(g) ΔHr = –484 kJ/mol termokémiai egyenlet ismeretében melyik a hibás állítás?

-a ΔHr értéke meghaladja a 2 mol vízgőz elemeiből való képződésekor felszabaduló energiát

- a vízgőz képződéshője -242 kJ/mol

- a kiindulási anyagok energiaszintje magasabb, mint a terméké

- ha 2 mol hidrogén egy mol oxigénnel egyesül, akkor minden esetben 484 kJ energia szabadul fel

- 4 mol O–H kötés kialakulása nyagyobb energiafelszabadulással jár, mint amekkora energiát be kell fektetni 2 mol H–H és 1 mol O=O kötés felszakításához

A feladat szerint a 4. a rossz,de az én értelmezésem szerint az első is hibás.hiszen a reakcióhő pontosan ugyanannyi mint 2 mol vízgőz elemiből való képződésével járó hőmennyiség.mit értelmeztem félre?


2012. febr. 20. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:

H2O: -242 kJ/mol a képzéshője , elemeknek nincs képzéshője.

Ere felírod a Hess tételt:

ΔHr=Keletkezett anyagok összege(képződéshő)-Kiindulási anyagok összege(képződéshő)

Ne felejtsd el a mol arányokkal beszorozni.

Itt : (2x-242KJ/mol) - (2*0KJ/mol+2*0KJ/mol)

2012. febr. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Természetesen a negyedik válasz a hibás. Ott is a "minden esetben"...


Az általad hivatkozott termokémiai egyenlet akkor igaz, ha a termék (a víz) gőz állapotban marad. Ekkor -242 kJ/mol a víz képződéshője.

H2(g) + ½ O2(g) → H2O(g) ΔrH2 = -242 kJ/mol

Ha a rendszert hagyjuk szobahőmérsékletre visszahűlni, és a víz nem gőz, hanem folyadék állapotban keletkezik, akkor a gőz -> folyadék fázisátmenet energiája is és a 100 fokos víz 25 fokra hűlésének energiája is hozzáadódik a felszabadult energiákhoz ; és 286 kJ/mol érték adódik egy mol víz képződéshőjének.

H2(g) + ½ O2(g) → H2O(f) ΔrH2 = -286 kJ/mol



Azaz az egyenletet az általad hivatkozott módon felírva (2 mol vízre) -572 kJ érték adódik... és nem -484...

2012. febr. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm azoknak akik írtak,de még mindig nem teljesen értem.amit az első írt,annak alapján pont hogy az első is hamis,mivel azt állítja hogy 2mol vízgőz képződéshője több mint -484,pedig ahogy az első is írta,ugyanannyi. A második pedig szépen leírta,hogy miért nem helyes a 4.de arról sajnos nem esett szó,hogy mi a helyzet az első állítással én erre lennék kíváncsi.még a pontos megfejtés várat magára :)
2012. febr. 21. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!