Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elhiszitek amit a csillagászok...

Elhiszitek amit a csillagászok állítanak: Sötét anyag?

Figyelt kérdés
A hobbim a csillagászat (az elektronika mellet) gyermek korom ótta érdekel, de amit a mostani csillagászok állítanak, hogy létezik vallami amit semmivel sem tudnak kimutatni- érzékelni csak elméletek léteznek a létezésére, mégpedig a sötét anyag. Ez az anyag "feszíti szét" az univerzumot, miatta az ősrobbanás ótta gyorsul a tágulás a végtelenségig! Szerintem ez az anyag nem létezik, ez a magyarázat csak azért született meg mert egyszerűen a csillagászoknak nincs róla fogalmuk mitől is tágúl egyre nagyobb sebbeségel az univerzum.
2012. febr. 22. 11:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Az, hogy szerinted nem létezik, az nem jelent az ég világon semmit :D


Nem csak elmélet, ugyanis sikerült is már bizonyítani, hogy a "látható" kimutatható anyagmennyiségen kívül rengeteg (számítások szerint a látható világegyetem tömegének legnagyobb részét kivető) anyagmennyiség van még. Az, hogy ez mi, azt nem tudják, de könnyen lehetséges, hogy egyszerű hidrogén, irtóztató mennyiségben. Vagy bármi más :)

2012. febr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem elhiszem,hanem elfogadom a számítást ami alapján bízonyítottnak tekinthető. Ahogy a bozonoklétezését is elfogadom,pedig csak számítással tudjuk bizonyítani.
2012. febr. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Valójában egyelőre tényleg csak elméleti bizonyítékok léteznek, és ami mérési bizonyíték van, az is közvetett. Ettől függetlenül nem szabad elvetni a sötét anyag lehetőségét. Szóval a főkérdésedre válaszolva: én szkeptikus, de kíváncsi vagyok. Ha létezik, remélem hamarosan sikerül közvetlenül bizonyítani. :)
2012. febr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Ez a baj a világgal, hogy emberek elutasítanak dolgokat, amiket nem értenek. Mert ahhoz lusták, hogy az alap ismereteket megszerezzék, mindenki némi internetezés segítségével akar művelt lenni.
2012. febr. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A Higgs bozonok (W és Z bozonok) egy más kategória. Valamiért nem vagyok hajlandó a sötét anyag- magyarázatott elfogadni!
2012. febr. 22. 12:56
 6/13 A kérdező kommentje:
"Ez a baj a világgal, hogy emberek elutasítanak dolgokat, amiket nem értenek. Mert ahhoz lusták, hogy az alap ismereteket megszerezzék, mindenki némi internetezés segítségével akar művelt lenni" KB: 10-éves korom ótta érdekel a csillagászat, (38 vagyok) szinte minden nap ezzel foglalkozom. Attól mert nem értek egyet egy nem kellően bizonyított dologal (sötét anyag) még nem jelenti azt hogy nem értenék a témához. Azért kérdeztem hogy az itt fórumozóknak mi a véleménye. Egyébként a tudós világban sem ért mindenki egyet a feltevésel. Mai napig is viták vannak a sötét anyag létezéséről.
2012. febr. 22. 13:06
 7/13 anonim ***** válasza:
22%
akkor elkezdhetsz foglalkozni a húrelmélettel és mindjárt jobban megérted a sötét ayagot is
2012. febr. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

"akkor elkezdhetsz foglalkozni a húrelmélettel és mindjárt jobban megérted a sötét ayagot is"

Ugyan miert? A kettonek nincs sok koze egymashoz.


A sotet anyagot nem a tagulas magyarazatara talaltak ki. A sotet anyag akkor vetodott fel, amikor a galaxisok forgasat vizsgalva azt tapasztaltak, hogy elter a kepler torvenyek altal josoltaktol. Ugy forog, mintha csak a tomeg 20%-at latnank. A hianyzo tomeget eddig egyetlen eddig ismert anyagfeleseggel sem sikerul azonozitani, mindenesetre a gravitacios hatasat ismerjuk, es fotok analizisevel lathatova is lehetett tenni.


Ha nem hiszed, hat nem hiszed. Semmi baj. Igy jartak ezek a tokkelutott csillagaszok.

2012. febr. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott hogy a sötét energia tágítja az Univerzumot a sötét anyag magyarázza hogy miért vannak galaxisok. Az a baj hogy sok elmélet van ezzel kapcsolatban de keveset hallani róluk. Érdemes ilyen témában könyveket keresgélni mert ott jól elmagyarázzák pl. Michio Kaku, Paul Davies, Stephen Hawking. Ha nem lenne sötét energia és sötét anyag mi nem lennénk itt.
2012. febr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A másik pedig, hogy "sötét"-nek ugye csak azért hívják, mert ismeretlen, az "anyag-energia" fogalmával pedig már kiderült, hogy nem is vagyunk teljesen tisztában (kvantumfizika).


Így nem tévedhetnek: VALAMITŐL tágul az univerzum.


((((Az ősrobbanás pedig szerintem implauzibilis))))

2012. febr. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!