Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti mit szerettek a fizikában?

Ti mit szerettek a fizikában?

Figyelt kérdés

Nyilván azokhoz szól a kérdésem, akik szeretik. :)

Bármilyen kis apróságot, vagy tényleg bármit írhattok, ami miatt valóban szeretitek, mit láttok benne szépnek, melyik részével élveztek foglalkozni?


Igazából szeretném én is meglátni benne a jót, azon kívül, hogy tisztában vagyok vele, hogy kb minden benne van, és tudom, hogy nagyon fontos, meg is tudom tanulni, sőt, igazából kiemelkedő vagyok belőle (egyetemen), de mégse tudom olyan igazán élvezettel tanulni, jól jönne egy kis nézőpontváltás. :)

Köszi, ha írtok!


2012. febr. 22. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Én azért, mert a körülöttem lévő valóságot írja le. Akár az épp előttem lévő monitor működését, vagy a kislámpa fényének keletkezését, stb, szóval ami percről percre körülvesz.
2012. febr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én programozó vagyok, és jó érzés látni hogy az egyszerű fizikai képletek milyen szépen működnek a szimulációkban. Ha a fizikát használod, akkor sokkal természetesebbnek, rugalmasabbnak tűnő dolgokat csinálhatsz. Meg keresőalgoritmusok is vannak, amik a fizikából merítenek 5letet és tök jó látni ahogy a fizika "ötleteit" felhasználva hatékony algoritmust kapunk.
2012. febr. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én is azt szeretem hogy megmutatja a világ működését...

igaz, hogy egy kicsit unalmas az iskolai tananyag, de ha tovább nézel pl. űr, vagy részecskék világába szerintem téged is le tud nyűgözni és mindenki mást is

pl a kedvenceim : geofizika, részecskefizika, asztrofizika....

2012. febr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!