Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy pohár csapvízből hogyan...

Egy pohár csapvízből hogyan és mennyi idő alatt tűnik el a klór?

Figyelt kérdés

Szobanövények öntözésénél ez elég fontos, ezért szeretném tudni.

Milyen módon tűnik el? Eltűnik vagy csak leül a pohár aljára?


2012. febr. 27. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Van róla fogalmad, hogy mi az a klór? A klór egy mérgező gáz. nem ülepszik az le sehova, főleg ha fel van oldva. A csapvízben lévő klórtól úgy szabadulhatsz meg, ha:

1.: lecsökkented a nyomást, így a klór kioldódik.

2.: Felforralod a vizet, így szintén elillan belőle a klór.

Akármelyik megoldást is választod, tudd, hogy felesleges időpazarlás, annyira kevés klór van a csapvízben. Sőt a gondot nem is igazán a klór okozza, hanem a vízkő, amit sokkal nehezebb eltávolítani, mint holmi gázt.

Amúgy szobanövényeket simán öntözhetsz csapvízzel, gyakorlatilag nem lesz tőle semmi bajuk.

2012. febr. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amit mindenki klórnak hisz, az sima levegő, csak mikor kijön a csapból a víz légköri nyomásra, hirtelen szabadul fel.

Általában jó a csapvíz a szobanövényeknek. Esetleg szokták javasolni, hogy állott vízzel locsoljunk. Azt most nem tudom, hogy ez miért jobb. Sókra érzékenyebb növényeket pedig esővízzel, ioncserélt vízzel vagy esetleg kiforralt vízzel lehet locsolni.

2012. febr. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Akkor miért van olyan íze az itteni csapvíznek, mintha úszómedence vizébe ittam volna bele? Szabály szerűen érezni lehet, nem is isszuk ezt a vizet, ásványvizet iszunk.

És miért írja az összes növényes szakoldal, hogy a víz tele van klórral és hagyni kell állni? Biztos nem véletlen...

2012. febr. 27. 22:11
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Persze, hogy van benne klór, mivel ezzel fertőtlenítik. A klór az egy gáz, tehát nem leül az aljára, hanem gáz lévén elillan a vízből. Azt azért tudni kell, hogy nagyon kis mennyiség van benne, szóval nem vészes... Istenem és el akarták törölni a kémia oktatást?! A gáz leül a pohár aljára, atyaég...
2012. febr. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Elemi klór tényleg csak minimálisan lehet benne, klasszikus analitikai módszerekkel,(térfogatos analízissel) gyanítom nem is igazán mérhető.

Klorid ionokat, már nyilván többet találsz benne. :)

2012. febr. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Manapság már NEM klórral fertőtlenítik a vizet, hanem ózonnal vagy UV-val, mivel a klór, egyes baktériumokban lévő (természetes) fenolos jellegű vegyületekkel erősen rákkeltő poliklórozott fenolokat képez ami ugyebár nem kellemes...
2012. febr. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, klórt is használnak még (nem közvetlenül klórgázt), mert az UV és ózon csak helyben hat. A klórozás meg a legtávolabbi fogyasztónál is.

A szabad klórt műszeres eljárással mérték (fotometriával), ahol én voltam. Abból tényleg csak annyi van, hogy felnyitod a friss, még bontatlan mintát, és rögtön azzal kell kezdeni, mert már el is illan.

2012. febr. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát akkor én itt Heves-megyében valami ős régi módszerrel kapom a "tiszta" vizet, mert olyan büdös úszómedence víz szaga van, hogy az egész városban senki nem issza.
2012. febr. 29. 22:40
 9/10 L1lla válasza:
"Manapság már NEM klórral fertőtlenítik a vizet" Ó, szent naivitás! A Vízműveknél igenis azzal, mert olcsó és hatékony. Tényleg elillan, ha állni hagyod egy pohárban a csapvizet, de hogy mennyi idő alatt, fogalmam sincs, szerintem elég hamar.
2018. febr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ugyan elég régi kérdés...

klórszaga akkor lesz a víznek, ha túlklórozzák.

Az meg sajnos előfordulhat. Ugyanis, ha kevés klórt tesznek bele, az nem fertőtlenít eléggé, fenéken billenthetik az illetőt.

Túl sok klórért meg max. enyje-bejnye jár.


Normális esetben 8 órát állhat így a víz, utána már nem garantált a tisztasága.

Ebből szerintem a fele az, amíg kimegy a klór.

2019. márc. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!