Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kobalt-klorid menyire mérgező?

A kobalt-klorid menyire mérgező?

Figyelt kérdés
úgy értem hogy csak a gőze vagy maga ha már hozzá érek akkor is beszívodik a szerevetbe.
2012. febr. 28. 15:12
 1/4 Silber ***** válasza:

Ha elgőzölöd nem a mérgező, hanem az égető hatása lesz az érdekes (T(fp)=1049°C).

LD50 értéke 80 mg/kg patkány esetén.

2012. febr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kell tőle rettegni, hogy ha hozzáérsz nem lesz semmi bajod. Az oldatával ne kend be magad, de magától nem szívódik fel, főleg, hogy ha nem érintkezel vele sokáig.


De erre az esetekre van a kanál, spatula és a gumikesztyű.


Gőzei meg nincsenek, legalábbis normális körülmények között nem sűrűn, max a por, de mivel kristályvizes szokott általában lenni, az se nagyon száll.

2012. febr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én csináltam kobaltkloridot semmiféle gőze nincs!Hevítéskor elveszti a 6 kristályvízét szép kék lesz de a levegőn hagyva pillanatok alatt felveszi a levegőből és lilás rózsaszínű lesz.Bőrön keresztül nem szívódik fel megfogja a kezet.
2012. febr. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2012. márc. 1. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!