Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit jelent a télvíz szó? (bőv...

Mit jelent a télvíz szó? (bőv lenn)

Figyelt kérdés

Hunyadi Jánosról olvastam, hogy 1443-ban hadat indított szokatlan időpontban: télvíz idején. Ez mit jelent? Valaki meg tudná nekem mondani?

Köszi előre is! :))



2012. márc. 1. 08:33
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
A víz elem szimbolizálja a lefelé ereszkedő erőt, mely körforgásában azt a pontot jelenti, ahol a dolgok a legnagyobb nyugalmat, koncentrációt érik el. Ez a tél, és az újhold. Sötétségükben rejlik az új élet lehetősége.
2012. márc. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
86%

Egyszerűen értelmezd, úgy, hogy télen.


De ha így van megfogalmazva jó eséllyel arra akarnak utalni, hogy jeges, havas, rossz téli idő volt.

2012. márc. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget kedvesek vagytok! :))
2012. márc. 1. 09:37
 4/5 anonim válasza:

Télvíz=jég


Mivel előfordulnak enyhe telek, illetve vannak a télnek enyhe időszakai, ezért itt olyan télre kell gondolni, ahol már jó rendesen fagy. Hideg van.

2016. dec. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 BitMiller válasza:
Ez eddig rendben van, de találkoztam már azzal a kifejezéssel is, hogy "éjvíz idején". A szövegkörnyezetből az "éjjel kellős közepén", "már javában éj volt" jelentés érződött ki, mint ahogy úgy hallottam valahol, hogy a "télvíz" a tél közepét jelenti. Ez eddig rendben is volna, elhiszem - azonban mi az oka ennek? Miért "víz"? Az #1. válasz kicsit misztikus, homályos, nem elégít ki.
2017. febr. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!