Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen érdekességet tudsz a...

Milyen érdekességet tudsz a fekete lyukról? (Nem kimásolva valahonnan, hanem te magad tudsz-e valamit róla, mert régebben hallottál, vagy olvastál ilyesmit. )

Figyelt kérdés
8.-as vagyok, és fizikából kell csinálni tablót/plakátot. Szeretnék ötöst szerezni, ezért rá kell menni arra is, hogy az egész hogyan néz ki. Valami ötletes dolog jó lenne. Na meg az tartalom, de úgy is olvasok még több mindent a dologról... Szeretném megkérdezni, hogy milyen érdekességet hallottál róla? Plusz még lenne pár kérdésem: kb mennyi ilyen fekete lyuk lehet a világűrben? Kb mekkora nagyságú? Van élet utána? Ha belekerülünk egy ilyenbe, akkor ott hogyan halunk meg (levegőfogyás, szétégés stb.)? Na meg ugye akkor a kivitelezésre, és kinézetre is mennék, szóval szívesen fogadok ötleteket is!!! Egy karton papírra kell ragasztani dolgokat, lehet nyomtatni is a szöveget, de elég egyhangú, és uncsi lenne, hogyha lenne rendszerezve a kép, meg szöveg... Szóval tényleg valami kis extrémet a dologról. :) Mert pl volt olyan, aki a a kartonlap szélét megégette, vagy az egész tablóról zsinórral lógatott le valamit (az is tök jól nézett ki) Na meg, hogy még milyen érdekességről lehetne készíteni ilyen tablót? Megköszönném. :) 14/L

2012. márc. 1. 19:12
 1/10 10inchhero ***** válasza:
100%

hát tudnék neked rizsázni a kialakulásukról meg ilyenek, de az nagyon sok lenne, inkább nézz utána neten. (ajánlom figyelmedbe Morgan Freeman's Through the Wormhole műsorát!!)

Amit itt leírok, azok csak a kérdéseidre mennek:

1: Érdekességek: elvileg ha elég közel mész egy fekete lyukhoz, utazhatsz az időben, mivel görbítik a tér-időt. Pl. Te ott "hajókázol" egy évig, de közben a Földön eltelik 8-9 is. (érdekes, de csak elmélet (Einstein))

2: átlag kb akkora mint egy város, de nagyobb a gravitációja, mint a legnagyobb csillagoknak

3: nincs tána élet. Bár egyes elméletek szerint a közepében egy féreglyuk van, amivel más dimenzióba léphetsz, de ez szintén csak elmélet (Prof. Michio Kaku)

4: ha belekerülünk, a szinte végtelen gravitáció miatt szubatomi részecskékre szakadunk. De közben az eseményhorizonton ott marad a "képünk" az álló idő miatt.


Remélem segítettem :D Lehet, hülyén hangzanak, de kb minden este Discovery-t nézek, mert érdekel a csillagászat, szóval nem én találtam ki :)

2012. márc. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Én valami olyasmire emlékszem, hogy mivel mindent elnyel, így a fényt is, ezért "szabad szemmel" láthatatlan. Csak az általa létrehozott gravitációs tér(?) alapján lehet behatárolni,megtalálni.
2012. márc. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A belezuhano hidrogenatom masfel meteresre nyulik mielott eleri az esemenyhorizontot.... ezt egy eloadason hallottam, sajnos nem tudok forrast. Mindenesetre eleg erdekes.
2012. márc. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Ugye sokan azt tartják, hogy mindig belemegy valami, de semmi sem jön ki. Ezt megcáfolja az, hogy a pozitív részecskék kikerülnek a fekete lyukból, ami tömeg- és hővesztéssel jár. Ezt Stephen Hawking professzor fedezte fel, így a jelenségnek a neve Hawking-sugárzás lett.
2012. márc. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Én szerintem egyszer beleestem egybe! Egyik pillanatba még este a kocsmába fekete abszintoztam a következőben pedig már délután négykor az ágyamban voltam!

Biztos, hogy egy kóbor fekete lyuk ütött el...

2012. márc. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
Az nem fekete lyuk volt. A jelenség neve az hogy Abszint-hatás.
2012. márc. 2. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 10inchhero ***** válasza:
39%
utolsó és utolsó előtti: ezt teleportnak hívják :D egy kis időutazással fűszerezve xD
2012. márc. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%

mindent beszippant, mint a porszívó:

http://www.youtube.com/watch?v=nHP2VlA35ZA

2012. márc. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Még senki sem fényképezte le,tehát az összes fekete-lyukról készült kép,csak számítógépes grafika.Jelenlétükre ,létezésükre csak a gravitációból,vagyis a körülötte lévő égitestek viselkedéséből következtethetünk.
2012. márc. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

1.mindent magába szív

2.ki lehet belőle jutni

3.ha egy fekete lyuk közelében vagyunk lassaban megy az idő.

Kinézete:

Egy fekete lyuk körülötte csillagokkal


Nekem olyan mozgós háttérképem volt🌀

2019. máj. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!