Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vélemény erről a genetikai...

Vélemény erről a genetikai témájú könyvről (Genetika - Képes enciklopédia)?

Figyelt kérdés
[link]
2012. márc. 10. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden, ami "képes", az általában színes-szagos, inkább közérthető, mint tankönyvi szintű. Különösen egy ilyen tudományban, ahol a manipulációk javarészét nem látjuk, csak egy közvetett hatást (és ha jól sejtem, a könyv nem gélképekből áll, mert valóban izgi, hogy éles és egy darab kék csík jött ki, de csak a kutatónak). Ellenben ezekről remek kis fotókat lehet mellékelni, és a molekuláris szintű dolgokat is nagyon szép ábrákon lehet bemutatni. A megértést biztosan nagyban segíti.

Magáról a könyvről angol nyelven nem találtam recenziót, de nem is kerestem olyan nagyon. A szerző nem egy futottakmég akárki, különösen izgalmasak lehetnek az evolúcióról írt fejezetek, mivel főként a precelluláris evolúcióban szerzett érdemeket. Remélhetőleg nem dől be a szokásos csapdának, hogy a "szíve választottjáról" túl sokat és túl részletesen ír, ezzel eltúlozva a jelentőségét.

Magát a könyvet még nem olvastam, de szerintem nem lehet rossz. Látni kéne először, milyen, feltételezem egy nagy alakú, keményfedeles, szép, színes fotókkal illusztrált, "fényes papírra nyomott" könyv. Akkor bizony ez ötezer, semmi kétség, kevesebbért nem fogják vesztegetni. Azonban ha neked nem a megértéshez van rá szükséged, vagy nem akarod olyan nagyon megvenni, csak érdekel a genetika, akkor szerintem ennél jóval olcsóbb és hasznosabb egy kevésbé szép, talán régebbi, de alaposabb könyv. Tanuláshoz ez szerintem nem a legideálisabb, bár középiskolában nagyon hasznos jószág lehet. (De ha csak nem érted a témát, akkor ez egy kicsit drága mulatság lenne "egyszer használatos könyvnek". Ha később is elővennéd, akkor már jobban megéri.) Egyetem első éveiben szintén, később már más könyv javallott (mondjuk a Suzuki... mert ahhoz ingyen hozzájut az ember, és folyamatosan frissül).

De ismétlem: nem láttam a könyvet. Lehet, hogy tévedek.

2012. márc. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kémia/biológia/fizika témában szeretek könyveket olvasni, kiegészítő pluszként szeretnék hasonló témájú könyvet olvasni. Jó, ha képekkel illusztrált, de ha van jobb ár/érték arányú könyv, nem lenne rossz.
2012. márc. 11. 09:12
 3/3 anonim válasza:
Nekem megvan, és nagyon tetszett. Maga a könyv is tényleg nagyon szép, rengeteg képpel, minőségi papíron meg a szöveg is érdekes, és érthetően van megfogalmazva. Érdemes megvenni. :) Jó kis könyv. ;)
2012. márc. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!