Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Teljesen hülye vagyok kémiából...

Teljesen hülye vagyok kémiából. Van valami jó könyv, ami az alapoktól ad átfogó ismereteket a tantárgyból?

Figyelt kérdés
Javasolták páran, hogy első osztályos kémia könyvet nézegessem, de így 23 éves fejjel nem sok kedvem van hozzá. Főiskolai tanulmányaimhoz kellene valami alap tudás. Az sem baj, ha nem kifejezetten alap tudást ad a könyv, csak normális és viszonylag emészthető legyen.
2012. márc. 12. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az első osztályost kell elővenni. Akármilyen büszke is vagy az életkorodra, a neked kellő információ abban a könyvben van. Nincs direkt 23 éveseknek írt alap kémia, ami mellesleg az elsős kémiát tartalmazza.
2012. márc. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem a koromból fakadó büszkeség miatt nem gondolta jó ötletnek az első osztályos kémia könyvet kézbe venni, hanem azért, mert talán az gyerekeknek íródott, gyerek nyelven. Aztán lehet, hogy tévedek, de ha lenne "komolyabb" könyv, akkor azt emésztgetném.
2012. márc. 12. 21:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a gimis tankönyvben nincs semmi gyereknyelven. Azért kapj már a fejedhez, nem vagy te olyan vén, hogy egy 16-17 éveseknek írt tankönyv már gügyögésnek hasson. A gimis kémia könyvekben le van írva az elejétől a végéig minden, ráadásul emészthető is: atomok, molekulák, vegyületek, reakciók, sav-bázis dolgok, oxidatív reakciók, egyensúlyok, szerves kémia... minden. Ha nem szereted az újfajta színes-szagos magyarázós könyveket, válassz egy 25 éves fekete-fehér őstankönyvet.
2012. márc. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
ötösöm lesz kémiából
2012. márc. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézz körül a főiskola/egyetem könyvtárában, hátha találsz valami hasznos darabot. Ha Budapestre jársz, akkor az ELTE kémiai könyvtárát is javaslom.
2012. márc. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves 2.


Nem emlékeztem, hogy hány éves koromban kezdte én ilyeneket tanulni. Köszönöm válaszod, akkor majd megkeresem a Gimis kémia könyv I. részét....

2012. márc. 12. 22:54
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha Debrecenben tanulsz, akkor az ÉTK könyvtárában nagyon jól használgató könyvekre bukkanhatsz. Láttam olyan középiskolai tankönyveket is, amelyek dupla annyi információt tartalmaznak, mint "a mi időnkben" egy mezei kémia tankönyv.
2012. márc. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi, sajnos nem Debrecenbe tevékenykedek. Elnézek majd az itteni könyvtárba, szerintem találok párat.
2012. márc. 14. 06:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Villányi Attila (Műszaki Kiadó), és a Mozaik kiadós kémia könyvek a legjobbak sima középiskolai / gimnáziumi használatra.

Ezen kívül még a Nemzeti Tankönyvkiadónak vannak kémia könyvei, de azok gyökerek.

2013. febr. 5. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. febr. 13. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!