Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen szakterületeken alkalma...

Milyen szakterületeken alkalmazzák a geodéziát?

Figyelt kérdés

A kérdés egyértelmű, pár szakterület kellene ahol alkalmazzák a geodéziát. Esetleg pár témacím, ami alapján tudok írni egy beadandót

Előre is köszi!:)



2012. márc. 15. 20:14
 1/5 anonim válasza:

- építőipar

- térképészet

- ingatlannyilvántartás (földhivatal)

- ingatlanok megosztása, összevonása, tulajdoni lapok,

- közművek kitűzése, épületek kitűzése

- metróépítés

- területfejlesztések

- bányászat, régészet

- geológia

- olajkutatás

2012. márc. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

- környezetvédelem

- műemlékvédelem

- épületmechanika, statika, geográfia,

- kataszteri nyilvántartás

- ortografikus térképek elkészítése, térinformatika (GPS-rendszerek alapja), hátrametszés=műholdas GPS vétel

2012. márc. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
- katonai célú felhasználás (térkép, koordináták - gondolom te is láttál már koordináták-szerinti rakéta irányitásos filmet)
2012. márc. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Esetleg a hadi felhasználásról tudnál pár konkrét dolgot írni? tudom mire gondolsz, csak pl nem jut eszembe annak a rakétának a neve, ami a cod4be is volt:) pár ilyen név érdekelne, ami kapcsolódik ehhez:) köszi
2012. márc. 15. 20:46
 5/5 anonim válasza:

Szia, mivel nem katona vagyok, nem ismerem...

...és COD-zni sem szoktam...:D


Egy. sztm,. a beadandód sem erről kellene, h. szóljon...:D

Bármikor tudok célpontkoordinátákat számolni bárhova - legalábbis elméletben - de mondom még egyszer, nem katonai geodéziával foglalkozom.

2012. márc. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!