Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit gondoltok erről az evoolúc...

Mit gondoltok erről az evoolúcióelméletről? (+ egy kérdés)

Figyelt kérdés

Ugye két alapvető evolúcióelmélet van. A szavanna teória és a vízimajom-elmélet. Én személy szerint az utóbbit preferálom, de kíváncsi lennék, hogy másoknak mi a véleménye erről.


+ egy kérdés: a bőrszín kialakulásának evolúciós okait értem, viszont az érdekelne, hogy alapból az ősember milyen színű volt? Fekete, vagy fehér, esetleg inkább kávészínű (mint a főemlősök)?



2012. márc. 17. 15:34
 1/7 hollófernyiges ***** válasza:
100%

A vízimajom-elméletre csak közvetett bizonyítékok vannak, viszont a szavanna-elméletre még annyi sem. Csak éppen Darwin anno erre gondolt, aztán jobb híján ez lett a hivatalos doktrína. Tény hogy az ember kilóg a rendszerből, nagyon különbözünk a legközelebbi rokontól és ezt valahogyan magyarázni kell.

Mindenképpen valami sötét bőrszín volt az eredeti, bár hogy mennyire fekete az vitatott. A most elterjedt bantunéger típus egy másodlagos vándorlás során szorította ki a régebbi fajtákat, akiknek a maradékai a pigmeusok és a busmanok, utóbbiak viszont egészen világosak.

2012. márc. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Igen... Sajnos egyik teóriára sincs túl sok bizonyíték.

A bőrszín dolog pedig azért érdekelt, mert ugye elvileg a "majmokból fejlődtünk ki" tehát a színünk is olyasmi kellett, hogy legyen, és aztán a különböző körülmények miatt tovább sötétedett vagy világosodott a bőrszín. Persze ez az egyéni véleméynem. Ezért várom mások véleményét, hátha ki tudunk okoskodni valamit.

2012. márc. 17. 21:12
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

Isten teremtményei vagyunk emberek!!!Én legalábbis igen!! xd

De származtassátok magatokat nyugodtan a majmoktól :))))))))))))))))))))))))))

2012. márc. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hollófernyiges ***** válasza:
100%

Inkább vagyok rokona egy csimpánznak, mint a Semjén Zsoltnak.

(hogy klasszikust parafrazáljak)

2012. márc. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 selender ***** válasza:
100%

Isten teremtményének üzenem, hogy nem a majmoktól származunk, csupán közös ősünk van.


De amúgy szomorú, hogy így lenézel minket, mint szegény majmokat.

De legalább olyan majom vagyok, aki nem csak néz, hanem lát is, és ami előtte van, nem mondja rá, hogy ott sincs.

Rossz dolog a vaknak, ha látni se akar.

2012. márc. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"De származtassátok magatokat nyugodtan a majmoktól :)))))"


Kisfiú megy haza a suliból, mondja a faternak:

-Apu, képzeld, ma azt tanultuk, hogy a majmoktól származuk.

-Hát, te lehet, hogy igen, de én biztos nem!


Az eredeti rendőrrel volt, de n

2012. márc. 31. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocs, ez lemaradt, szóval:


Az eredeti vicc rendőrrel volt, de nem akartam megsértegetni, hogy kreacionistának ábrázolom őket.

2012. márc. 31. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!