Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A borostyánkő ásvány?

A borostyánkő ásvány?

Figyelt kérdés
A wikipédia szerint igen, más meghatározásokban azt olvastam, nem. Mi az igazság?
2012. márc. 18. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég sok értelmezése van az ásvány fogalmának:) vannak benne ásványos alkotórészek is,és akkor nem mondtunk nagy butaságot
2012. márc. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megkövesedett fenyőgyanta.
2012. márc. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Utolsó: kösz, de ezzel nem jutottam előre. Nagyon jól tudom, micsoda. Nem azt kérdeztem, miből áll, hanem hogy belefér-e az "ásvány" meghatározásába.
2012. márc. 18. 17:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Belefér. Nézd a definíciót itt: [link]


"szerkezete egyaránt viszonylag állandó, vagy kristályos vagy amorf"


Ez egy nagyon tág meghatározás.

2012. márc. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A borostyán ásvány. A IX-es osztályba, azaz a szerves ásványok közé tartozik (bár azt hozzá kell tennem, hogy nem mindig a IX-es osztály a szerves ásványoké, attól függ kinek a könyvében olvassuk, de az esetek 90%-ában ide szokták sorolni), C10H16O. Az opálhoz hasonlóan nem kristályosodik, hanem amorf tömegekben jellemző.

Különleges hazai változata az ajkait.


egy geológushallgató

2012. márc. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!